اخبار

نخستین هواپیما الکتریکی بزودی معرفی می شود

نخستین هواپیما الکتریکی بزودی معرفی می شود

این روزها قوای محرکه الکتریکی به بحثی مهم در میان شرکت های تولیدکننده وسایل نقلیه تبدیل شده است. به شکلی که اگر به اخبار توجه کنید در کمتر روزی شاهد معرفی یک خودرو یا موتورسیکلت الکتریکی هستیم. البته این موضوع در صنعت خودروسازی بیشتر گسترش یافته اما به نظر می رسد بزودی باید شاهد ورود آن به صنعت هوانوری نیز باشیم.

پیشتر نیز شاهد معرفی یک قایق الکتریکی بزرگ بودیم که در جهت حمل کالا برای انتقال بین شهرهای آنتورپ”، “آمستردام” و “روتردام” در نظر گرفته شده بود. به تازگی یک شرکت امریکایی به نام Zunum Aero که تولیدکننده هواپیما محسوب شده و از قوای محرکه الکتریکی برای هواپیما رونمایی کرده که از سال ۲۰۲۲ باید آزمایش هواپیما الکتریکی را شاهد باشیم. این طور که پیداست هواپیماهای الکتریکی از دهه آینده روی کار خواهند آمد و نخستین شرکتی که چنین هواپیمایی را معرفی می کند، Zunum Aero آمریکا خواهد بود.

باتوجه به گفته شرکت Zunum Aero این نوع هواپیما در انواع جت شخصی، مسافربری، تجاری ساخته می شود و ابتدا باید دید آیا آزمایش موفقیت آمیزی دارد یا خیر. در این نوع هواپیماهای Zunum Aero باتری در قسمت بال قرار می گیرد اما در مدل های متوسط توربین گازی در کنار ژنراتور فراهم شده تا انرژی مصرف شده به سرعت جبران شود. سرعت مدل متوسط هواپیما الکتریکی این شرکت ۵۴۷ کیلومتربرساعت است و جهت تیک آف باید در محدوده ۶۷۰ متری قرار گیرد و در محدوده ۷۶۲ متری نیز قابلیت فرود دارد.

به هر حال برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر اطلاعات کامل بود.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 6 =