اخبارتکنولوژیویژه

نروژ اولین هواگرد الکتریکی را آزمایش کرد

این روزها شرکت های بسیاری هستند که تصمیم گرفتند هواگردها و هواپیماهای عمودپرواز را در برنامه توسعه خود قرار دهند. هواپیماهایی که در آینده به خوبی می توانند نقش تاکسی سرویس های پیشرفته را ایفا کنند.

البته پروژه های مختلفی در این زمینه تحت آزمایش قرار گرفت تا مشخص شود آیا می توان آن را ممکن ساخت یا خیر. اما در این بین برخی مشکلات چون باتری و چندی دیگر نیز وجود داشته که مشکلاتی را رقم می زند و همین امر می تواند مشکل ساز باشد.

انتظار می رود تا ۷ سال دیگر سرویس های تاکسی به شکل تجاری کار خود را آغاز کنند. در این بین شرکت نروژی Pipistrel  به تازگی هواگرد تمام الکتریکی Alpha Electro G2 را تحت آزمایش قرار داده که نخستین مدل در زمینه خود محسوب می شود.

کتیل اسلاویک-اولسن وزیر حمل و نقل نروژ درباره آزمایش انجام گرفته بیان داشت که اگرچه این تست کوتاه بود اما نشان داد که سرویس های تجاری با هواگردهای الکتریکی دور از انتظار نیستند و در آینده نزدیک شاهد آنها خواهیم بود.

با وجود جزایرهای مختلف نروژ یکی از کشورهای فوق العاده برای تست چنین پروژه هایی می باشد. موتور هواپیما موردبحث Pipistrel از قدرت ۵۰ کیلوواتی برخوردار است و باتری ۲۱ کیلووات ساعتی برای آن در نظر گرفته شد. با هر بار شارژ قادر است مسافتی ۱۳۰ کیلومتری را سپری کند و وزنی ۳۵۰ کیلوگرمی دارد.

به هر حال باید منتظر ماند تا مشخص شود فرجام هواگردها به کجا می رسد.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 11 =