اخبارویژه

KML برای ساخت هواپیما V شکل حمایت مالی می شود

به گزارش وب سایت فلایت گلوبال، در سال های آینده باید شاهد روی کار آمدن هواپیماهای نسل جدیدی باشیم که طراحی متفاوتی نسبت به سایر هواپیماها دارند و باید ساختار عجیبی دانست.

شرکت هواپیمایی KML هلند که در حال حاضر جزئی از ایرفرانس محسوب می شود، روی پروژه جدیدی مشغول کار است که به عنوان پروژه هواپیما V شکل شناخته می شود. این هواپیما برخلاف مدل های امروزی طراحی آینده نگرانه ای دارد و هر بال آن یک کابین محسوب می شود.

طراحی نسل جدید هواپیما KML آن را به مدلی تبدیل می کند که می تواند سرعت عمل بیشتری در مقایسه با مدل های نسل فعلی از خود نشان دهد. این شرکت به عنوان Royal Dutch Airline یا همان خطوط هواپیمایی هلند نیز شناخته می شود.

هواپیمای V شکل به منظور بهبود و پایداری بیشتر پروازهای هواپیمایی طراحی شده است. ایده‌‌ی اصلی این طرح توسط جاستس بناد  در زمانی‌که دانشجوی دانشگاه برلین بود، بیان شد و سپس توسط پژوهشگران دانشگاه صنعتی دلف (Delf University of Technology) در هلند، مورد بررسی قرار می گیرد. با این حساب می توان هواپیماهای آینده را مدل هایی برجسته دانست که در نوع خود قابل توجه هستند. البته KML می خواهد اولین کمپانی باشد که به چنین سبک طراحی روی می آورد و هواپیمایی طراحی خواهد کرد که ساختاری نوآورانه دارد.

ساختاری که آن را نسبت به دیگر مدل ها از جمله نسل فعلی متفاوت می سازد. گفتنیست که KML برند قدیمی محسوب شده که مدتهاست در صنعت هوایی حضور دارد، و حال بازگشته تا به طراحی و توسعه هواپیمایی بپردازد که می توان انتظار عملکرد حرکتی بالایی داشت. نخستین بار Justus Benad یکی از دانشجویان دانشگاه برلین این طرح را مطرح کرد. سپس دانشجویان دانشگاه Delf University of Technology به بررسی این طرح پرداختند تا مشخص کنند آیا می توان این ایده را عملی ساخت یا خیر.

طراحی این هواپیما جالب است و تمامی موارد از جمله مخزن سوخت، کابین مسافر و صندوق بار آن در قسمت بال ها قرار گرفته است. این سبک طراحی نه تنها مصرف سوخت را کاهش می دهد، بلکه سرعت حرکتی آن را افزایش می دهد. همچنین آیرودینامیک هواپیما نیز در نوع خود قابل توجه است و در مجموع باید این نوع طراحی را بسیار مطلوب و مفید دانست.

تاکنون شرکت های خاصی این سبک طراحی را به کار نگرفتند و همانطور که گفته شد، دانشگاه Delf University of Technology آن را بررسی کرده است. بنابراین مشخص نیست. محققان می خواهند تا سپتامبر امسال نمونه اولیه هواپیما جدید خود را در نمونه کوچک توسعه دهند تا تحت آزمایش های مختلفی قرار گیرد و در صورت موفقیت به تولید نهایی برسد.

شایان ذکر است که نمونه اولیه در جریان یکصدمین سال تاسیس شرکت KML رونمایی می شود و بنابراین باید منتظر ماند تا مشخص شود برنامه این هواپیمایی مطرح هلندی چیست. همچنین قرار است رونمایی نسل جدید هواپیماهای KML در فرودگاه Schiphol airport آمستردام صورت گیرد. به هر حال جهت کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند تا مشخص شود این هواپیمای سلطنتی چه برنامه ای در سر دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =