اخبارسفر

۱۰ نکته مهم برای انتخاب صندلی هواپیما

شاید دسته‌ای از افراد از اهمیت انتخاب صندلی هواپیما آگاه نباشند؛ در مقابل دسته‌ای هم وجود دارند که زیاد سفر می‌کنند و انتخاب صندلی برای‌شان مهم است اما هنوز نمی‌دانند چطور صندلی مناسب خودشان را انتخاب کنند؛ حقیقت این است که هیچ متر و معیار خاصی برای انتخاب صندلی وجود ندارد.

حتی با بررسی ملاک‌های انتخاب در بین کسانی که زیاد سفر می‌کنند و صندلی دلخواه خود را می‌شناسند، باز هم نمی‌توان به یک لیست دقیق رسید؛ چرا که افراد مختلف، سلیقه‌های متفاوتی دارند و برای هر کدام، یک ویژگی خاص مهم‌تر از دیگری‌ست. اما در ادامه لیستی از ویژگی‌های صندلی هواپیما پیشنهاد می‌شود که در آن حتی‌المقدور تمام سلیقه‌ها، پوشش داده شده تا انتخاب برای مسافران راحت‌تر باشد.
۱۰ نکته مهم برای انتخاب صندلی هواپیما
بررسی معیار‌های کلی برای انتخاب صندلی هواپیما

این معیارها از دو منظر بررسی شده که به تفصیل در مورد هرکدام توضیح داده می شود؛

یک: جایگاه صندلی مورد نظر در هواپیما
دو: ویژگی‌های صندلی موردنظر در هواپیما

صندلی مناسب در کجای هواپیما قرار دارد؟

جایگاه صندلی مناسب در هواپیما بسته به سلیقه‌ی افراد، مشخص می‌شود؛ هر کدام از صندلی‌های هواپیما مزایا و معایب خاص خود را دارا هستند که آگاهی از این نکات می‌تواند انتخاب را برای آن‌ها راحت‌تر کند:

چنانچه صندلی موردنظر به قسمت جلوی هواپیما نزدیک‌تر باشد، خارج شدن از هواپیما در پایان پرواز زودتر انجام خواهد شد.
برای در امان ماندن از تکان‌های هواپیما هنگام تربولانس، صندلی‌های کنار بال‌ها بیشترین پایداری را خواهند داشت.
برای احساس امنیت بیشتر و شانس نجات بالاتر هنگام حادثه‌های احتمالی، صندلی‌های راهروی خروج یا عقب هواپیما مناسب هستند.
بهترین صندلی‌ هواپیما برای استراحت یا چرت زدن، به‌خصوص اگر پرواز طولانی باشد، صندلی کنار پنجره در قسمت جلویی هواپیما و ترجیحا در قسمت چپ مناسب‌تر است. در کل قسمت جلوی هواپیما سروصدای کمتری دارد.
برای استفاده مکرر از توالت، صندلی‌های نزدیک دستشویی مناسب هستند اما باید این نکته را در نظر بگیرید که به علت رفت‌و‌آمد دیگر مسافران، هم شلوغ است و هم بوی بدی می‌دهد.
برای سفر با کوکان بهترین صندلی هواپیما صندلی بالک هد است که هم فضای بیشتری در جلوی خود دارد و هم در اکثر هواپیمها صندلی‌های بالک هد به سرویس بهداشتی نزدیک‌ترند.
برای استفاده سریع‌تر از خدمات ارائه شده در طول پرواز مانند دریافت نوشیدنی، غذا و … صندلی‌های جلوی هواپیما مناسب تر هستند.

ویژگی‌های یک صندلی مناسب در هواپیما

نکات دیگری در انتخاب نوع صندلی هواپیما وجود دارد که علاوه بر جایگاه قرارگیری آن، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است:

قطعا صندلی‌هایی که فاصله آن‌ها از صندلی جلویی زیاد باشد، فضای بیشتری برای قرارگیری پاهای مسافران دارند؛ معمولا این صندلی‌ها در داخل راهرو یا ردیف خروج اضطراری یافت می‌شوند.

راحت بودن صندلی به‌خصوص هنگام خواب و استراحت، اهمیت ویژه‌ای دارد؛ بدین منظور برخی صندلی‌ها که پشتی آن‌ها قابلیت خم شدن دارد، بسیار مناسبند. این صندلی‌ها معمولا در ردیف خروج قرار دارند.
صندلی‌های کنار پنجره نه تنها برای خواب و استراحت در طول پرواز مناسبند؛ بلکه برای بیداری و لذت بردن از مناظر نیز توصیه می‌شوند؛ علاوه بر آن برای تکیه دادن به دیوار هم، گزینه‌های مناسبی محسوب می‌شوند.

چگونگی رزرو صندلی موردنظر خود در هواپیما

بهتر است مسافران قبل از تهیه بلیط هواپیما، برای صندلی دلخواه‌شان برنامه‌ریزی کرده و با توجه به خواسته‌های‌ خود، بهترین صندلی هواپیما را انتخاب و رزور کنند. یکی از سایت‌های معتبر برای خرید آنلاین بلیط هواپیما سایت سامتیک است که فهرستی جامع از قیمت بلیط‌های مختلف، ایرلان‌های متنوع، صندلی‌های هواپیما، اطلاعات هر پرواز، مقالات آموزشی و … را در اختیار کاربران قرار می دهد تا با بررسی دقیق آن ها، بتوانند بهترین خرید بلیط هواپیما را داشته باشند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =