اخبارویژه

۱۰ ایرلاین امن دنیا برای خرید بلیط هواپیما

شاید بخواهید قبل از خرید بلیط هواپیما بدانید که امن ترین هواپمایی های دنیا کدامند؟ صنعت هواپیمایی با ظهور این رویا در ذهن برادران رایت شکل گرفت که انسان نیز مانند پرندگان پرواز کند. پس از گذشت چندین قرن از ان روز انسان اکنون توانسته است تا در اسمان ها به پرواز در اید البته نه به شکل و فرمی که برادران رایت ارزو داشتند. این سیستم حمل و نقل امروزه به عنوان یکی از راحت ترین سیستم های حمل و نقل دنیا شناخته میشود که روز به روز به طرفداران ان افزوده میشود.

اما این سیستم نیز مانند هر سیستم حمل و نقل دیگری خالی از تصادف و حادثه نیست و بسیار شاهد بوده ایم که سوانحی در این حوزه رخ داده که موجب کشته شدن بسیاری از سرنشینان شده است. از این جمله میتوان به حادثه ی نسبتا اخیر هواپیمای یاسوج اشاره کنیم که بسیاری جان خود را از دست دادند. یا در سطح بین المللی هواپیمای مالزی که ناگهان از رادارها ناپدید شد و پس از مدت ها لاشه ی هواپیما از دریا بیرون کشیده شد. این دست حوادث در این سیستم حمل و نقل گاها به دلیل شرایط جوی خطرناک، نقض در سیستم های هواپیما و یا عوامل دیگر رخ میدهد. به هر حال میل انسان برای بقا میطلبد تا در این باره نگران باشد.

اما این صنعت نیز مانند هر صنعت دیگری سعی دارد تا همواره همراه با تکنولوژی پیشرفت کند لذا ایرلاین های فراوانی در جهان هستند که نسبت به ارائه ی خدمات ایمن مصمم هستند. بر اساس ایمنی در پرواز لیستی از ایمن ترین ایرلاین های جهان در سال ۲۰۱۹ ارائه شده است که خوب است با هم نگاهی به ان بیندازیم و درباره این ایرلاین ها بیشتر بدانیم تا در سفر بعدی خود اولویت انتخابمان با این ایرلاین ها باشد پس ما را تا پایان مقاله ۱۰ ایرلاین ایمن جهان در سال ۲۰۱۹ همراهی کنید.
یک) هواپیمایی کانتاس:

یکی از بهترین گزینه ها برای خرید بلیط هواپیما این ایرلاین می باشد. اولین رتبه ی این لیست به بزرگ ترین شرکت هواپیمایی کشور استرالیا تعلق میگیرد. این شرکت هواپیمایی که سالیان متمادی است در این حوزه فعالیت میکند هم اکنون به ۸۵ مقصد در سرتاسر جهان پرواز دارد. این شرکت هواپیمایی علاوه بر اینکه ایمن ترین شرکت هواپیمایی جهان است از لحاظ ارائه خدمات و امکانات از کیفیت خوبی برخوردار است.
دو) هواپیمایی ایر نیوزیلند:

این شرکت هواپیمایی که متعلق به کشور نیوزیلند است در رتبه ی دوم این لیست جهانی قرار میگیرد. این شرکت هم اکنون بیش از ۲ میلیون موقعیت شغلی و کارمند دارد تنها شرکت هواپیمایی تابع کشور نیوزیلند است. این شرکت هواپیمایی پروازهای خود را در ۴ کلاس ارائه میدهد.
سه) آلاسکا ایرلاینز:

رتبه ی سوم این لیست متعلق به شکت هواپیمایی الاسکا واقع در سیاتل است که توانسته رکورد ۱۹ سال سفر بدون حادثه از سال ۲۰۰۰ تاکنون را به نام خود ثبت کند.
چهار) آل نیپون ایرویز:

آل نیپون ایرویز که متعلق به کشور ژاپن است همواره یکی از شرکت های هواپیمایی پیشگام بوده که نه تنها در ایمن بودن بلکه در ارائه خدمات نیز جزو برترین ها محسوب میشود. این ایرلاین هم اکنون به ۷۴ مقصد در سرتاسر جهان پروازدارد. این شرکت پس از شرکت جال یا همان هواپیمایی ژاپن به عنوان دومین شرکت بزرگ هواپیمایی این کشور در نظر گرفت.

پنج) امریکن ایرلاینز:

همانطور که از نام این ایرلاین بر می اید متعلق به کشور امریکا است که تاکنون تنها برای این ایرلاین چند حمله ی تروریستی اعلام شده است و به غیر از ان دچار سانحه ی پروازی دیگری نشده است. این ایرلاین که پس از جنگ جهانی دوم و در سال ۱۹۳۴ تاسیس شد تاکنون توانسته در این حوزه فعالیت گسترده و چشمگیری داشته باشد. این ایرلاین در سال ۲۰۱۳ با دیگر ایرلاین امریکایی ترکیب شد و توانست حیطه ی کاری خود را گسترش دهد.
شش) آسترین ایرلاینز:

این شرکت هواپیمایی متعلق به کشور اتریش و در واقع از زیرمجموعه های شرکت لوفت هانزا است. این شرکت پس از اینکه شروع به استفاده از ناوگان جت خود کرد تاکنون حادثه ای را به ثبت نرسانده است. این ایرلاین به ۱۳۰ مقصد در سرتاسر جهان پرواز دارد. در ایران نیز در شهرهای تهران، اصفهان و شیراز میتوانید دفاتر رسمی این ایرلاین را مشاهده کنید که به مقصد وین پرواز دارد. این ایرلاین در دو کلاس پروازی به مسافران خود خدمات ارائه میکند.
هفت) بریتیش ایرویز:

این ایرلاین بریتانیایی که به عنوان یکی از ایرلاین های ارزان اروپا نیز شناخته میشود سال های متمادی است که بروز هیچ گونه حادثه ی هوایی را به ثبت نرسانده است. این ایرلاین ۳۰۶ فروند هواپیما در اختیار دارد که میتواند ۱۸۳ مقصد در جهان را پوشش دهد. این ایرلاین در ایران نیز حضور دارد و دفتر مرکزی ان در تهران قرار دارد. این ایرلاین هم اکنون در ۴ کلاس پروازی به مسافران خود خدمات ارائه میدهد.
هشت) کاتای پسیفیک:

این ایرلاین که به عنوان یکی از کهنه کارهای این صنعت شناخته میشود در زمینه ی ایمنی پرواز سابقه ای طولانی دارد و میتوان گفت از سال ۱۹۶۰ تاکنون حادثه ای برای هواپیماهای این ایرلاین رخ نداده است. ایرلاین کاتای پاسیفیک در هنگ کنگ قرار دارد و فعالیت رسمی خود را یک سال پس از اتمام جنگ جهانی دوم اغاز کرده است. در واقع این ایرلاین را یک امریکایی و یک استرالیایی تاسیس کرده اند. این ایرلاین امروزه به ۱۶۸ مقصد در ۴۲ کشور جهان پرواز دارد.
نه) هواپیمایی امارات:

یکی از کشورهای پیشرو در تکنولوژی در منطقه ی خاورمیانه کشور امارات است که صنعت هواپیمایی خود را از یاد نبرده و سعی در بهتر کردن این صنعت دارد. هواپیمایی امارات که جزو برترنی هواپیمایی های دنیا در حوزه ی خدمات و امکانات نیز شناخته میشود در لیست ایمن ترین های جهان نیز قرار میگیرد تا لیست کیفی خود را تکمیل کند.
ده) اوا ایر:

هواپیمایی اوا ایر که متعلق به کشور تایوان است با حضور در لیست بهترین و ایمن ترین هواپیماها به صورت همزمان لیاقت خود ر در این صنعت را نشان میدهد و اینکه کشور تایوان چه میزان تلاش دارد تا در این صنعت برای خود نامی به جای بگذارد.

هم اکنون این ایرلاین به بیش از ۴۰ مقصد در چهار قاره ی دنیا پرواز دارد. این ایرلاین در ۵ کلاس پروازی خدمات خود را ارائه میدهد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − دو =