اخبارویژه

گروه هواپيمايي امارات به حفاظت از حیات وحش و حفاظت از اکوسیستم می پردازند

به گزارش فلایت گلوبال، گروه هواپیمایی امارات با توجه به مسئولیت های زیست محیطی خود به طور جدی و حمایت از حفاظت از حیات وحش در سراسر مناطق مختلف، نقش خود را برای حمایت و حفظ تنوع زیستی بازی می کند.

محافظت از كوير دوبي و امارات و دره وولگان در استراليا هر دو نشان دهنده تمرکز طولانی مدت این گروه در حفاظت از اکوسیستم های شکننده و حمایت از گردشگری پایدار در نقاط مختلف جهان است. هر دو ذخایر حفاظت از اکوسیستم های ارزشمند حفاظت می کنند و در عین حال تجارب منحصر به فرد و پایدار را برای بازدیدکنندگان از سراسر جهان ارائه می دهند.

محافظت از كوير دوبي

گروه امارات از عملیات ۲۲۵ کیلومتر مربع دوردست حفاظت از کویر دبی (DDCR)، یک زیستگاه بیابان داخلی است که از سال ۲۰۰۳ توسط مجوز حکومت حفاظت شده است. این بزرگترین قطعه زمین است که دبی برای یک پروژه اختصاص داده و اهداف آن برای حفظ محیط بیابان منحصر به فرد دبی برای نسل های آینده سازمان حفظت از كوير دوبي نقش مهمی در تحقیقات بوم شناختی ایفا می کند، به طور فعال دانشگاه های محلی و بین المللی با هم همکاری می کند. یافته ها و نتایج مطالعات تحقیقاتی به منظور ارتقاء دانش اکوسیستم بیابانی، جمع آوری اطلاعات علمی در مورد گونه های بیابانی نادر و در معرض خطر، نظارت بر تعادل و حفظ محیط طبیعی آن، کمک می کند.

این محافظت همچنین یک نقطه کانونی برای برنامه های حفاظت از حیات وحش است که هدف آنها بازگرداندن جمعیت برخی از حیات وحش امارات متحده عربی، مانند غزال عربی، غزال بزرگ عربي و غزال بيابان هاي كشورهاي عربي است. با محافظت از كوير دوبي، گونه های بز كوهي رشد کرده اند و جمعیت آنها به طور قابل توجهی افزایش یافته است، که موجب روند انتقال برخی گونه های غزال بزرگ آفريقا و غزال و به سایر مناطق حفاظت شده منطقه می شود. در این سال بیش از ۲۵۰ هوبَره آفریقایی در معرض خطر (هاوبارا) قرار دارد، ۲۵ دستگاه كه به آن ها وصل شده بود، حرکات و پرورش آنها رديابي شده و بر آن ها نظارت مي شد.

در سال ۲۰۱۸، كوير دوبي توسط بیش از ۲۸۵،۰۰۰ گردشگر بازدید شد، از طریق سفرهايي به كشورهاي عربی، اپراتورهای مختلف سفر امارات و استراحتگاه صحرايي صحراي آل ماها، سازمان محافظت از كوير دوبي در کنار فعالیت های پاک سازی بیابان در هماهنگی با ماجراهای عربی، تجربیات بیابانی کم تاثیر را ارائه می دهند. در طول سال ۲۰۱۸، سازمان محافظت از كوير دوبي به عنوان نامزد برگزیده فهرست سبز اتحادیه بین‌المللی حفاظت از محیط زیست برای مناطق حفاظت شده و حفاظت شده پذیرفته شد که یک استاندارد جهانی برای مناطق حفاظت شده به طور موثر مدیریت شده در جهان است.

يك امارات و تنها دره وولگان

امارات متحده عربی از حفاظت از حیات وحش و حیات وحش فوق العاده استرالیا در ۱۰ سال گذشته از طریق امارات متحده عربی و تنها دره وولگان در نیو ساوت ولز پشتیبانی می کند. این ملک اولین ملک لوکس جهان بود تا گواهینامه بین المللی کربن خالص کربن را از سازمان كاهش دي اكسيد كربن جهاني مستقر در نیوزلند دریافت کند و تحت بررسی جامع گازهای گلخانه ای قرار گیرد. امارات یکی و تنها دره وولگان  نیز انجام تحقیقات به طور منظم برای شناسایی فرصت ها و چالش ها برای حفاظت از گونه های در معرض خطر است. تلاش هایی برای کمک به بازگرداندن پوشش گیاهی و فعالیت های کاشت درخت انجام شده است که به ایجاد مجدد زیستگاه ها برای جمعیت پرندگان حیاتی کمک کرده است که برای بقای طولانی مدت آنها ضروری است.

امارات و امارات واحد و تنها دره وولگان به طور مشترک با توسعه برنامه WomSAT و وب سایت در همکاری دانشگاه غرب سیدنی برای کمک به محققان فرصت های خود را برای حفاظت از ومبات حفاظت شده است. وامبت ها از طریق بيماري پوستي انگلي، یک بیماری ناخوشایند و غالبا کشنده پوست است که سازنده بزرگترین پناهگاه استرالیا را تحت تاثير قرار مي دهد، تهدید كند. این ابزار برای ثبت رکورد های ومبات و ردیابی سلامت جمعیت برای کمک به درمان ومبات هایی که تحت تاثیر قرار گرفته اند، استفاده می شود. امارات واحد و تنها وولگان دره نیز رهبر تعدادی از پروژه های حفاظت از سايرين، مانند پروژه رودخانه وولگان ، برنامه مدیریت علف های هرز و حمایت از پروژه های تحقیقاتی با دانشگاه غرب سیدنی است.

اتحادیه برای حیات وحش و اعلامیه بوینس آیرس

از سال ۲۰۱۵، امارات حمایت جدی خود را از اقدامات برای جلوگیری از تجارت غیر قانونی محصولات حیوانی و حیات وحش ادامه داده است که پیامدهای ویران کننده ای برای حیوانات خطرناک و محیط زیست در بسیاری از نقاط جهان دارد. در سال ۲۰۱۸ گروه امارات همچنین اعلامیه بوینس آیرس  در مورد سفر و گردشگری و تجارت غیر قانونی حیات وحش را امضا کرد که تلاش آن توسط شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC) برای رسیدن به یک میلیارد مسافر با پیام هایی برای مبارزه با تجارت غیر قانونی حیات وحش و کار با جوامع برای توسعه گردشگری پایدار که معیشت را فراهم می کند و حیات وحش را محافظت می کند. شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC)   و صندوق جهانی حیات وحش در حال توسعه دستورالعمل هایی برای از بین بردن قاچاق غیر قانونی حیات وحش از زنجیره های گردشگری و گردشگری هستند.

گروه امارات همچنین سیاست سلب اعتماد به قاچاق حیات وحش را اتخاذ کرده است و برای کارمندان خود برای آموزش و شناسایی علائم هشدار دهنده از محصولات حیات وحش قاچاق کالا در حین حمل و نقل و غربالگری آماده شده است. امارات نمیتواند گونه های ممنوعه، غنایم شکار یا هر گونه محصولات مرتبط با فعالیت های غیرقانونی حیات وحش را حمل کند.

امارات با استفاده از قدرت نام تجاری خود برای افزایش آگاهی در مورد قاچاق غیر قانونی حیات وحش در خطر انقراض، امارات چهار عدد آن را با علامت های مخصوص حیات وحش اختصاص داده است. از آن زمان به بعد، این هواپیما در سراسر جهان ۴۸ شهر در ۲۹ کشور جهان به پرواز در می آید و نزدیک به ۶۰۰۰ پرواز را انجام می دهد و این پیام مهم را در سرتاسر جهان به ارمغان می آورد و باعث تقویت گفتگو در مورد حیات وحش می شود.

حفاظت از حیات وحش و طبیعت موسسه انجمن ملی ترابری هوایی دبی

انجمن ملی ترابری هوایی دبی اخیرا امضای تفاهم نامه با دانشگاه پرتوریا در آفریقای جنوبی برای حمایت از پروژه های پژوهشی و توانبخشی خود است. بر اساس گزارش  انجمن ملی ترابری هوایی دبی ، مشارکت هدف از حفاظت از حیات وحش و محیط زیست با تقویت و افزایش تحقیقات، آموزش دامپزشکی و آگاهی، افزایش مشارکت در فرصت های داوطلبانه و تضمین اقدامات لازم برای مراقبت از حیوانات مجروح و بازسازی آنها برای بازگشت به وحشی است. این ابتکار، بخشی از مشارکت کارکنان برای محافظت از تنوع زیستی شکننده در آفریقای جنوبی و حفظ اکوسیستم های متعادل است.

توجه به درخت  کهور ایرانی

کارکنان گروه امارات متحده عربی که در ارتفاعات ميدان (امارات متحده عربی) زندگی می کنند در تاریخ ۲۷ آوریل با موسسه Goumbook همكاري خواهند كرد. این رویداد به منظور بالا بردن آگاهی در مورد اهمیت حفظ صحرای زنده با توجه ویژه به کهور ایرانی است. کهور ایرانی یک درخت مقاوم در برابر خشکسالی و همیشه سبز است که می تواند محیط های بیابان خشن را تحمل کند و برای اهداف توجه به محيط زيست در عين صرفه جویی در مصرف آب می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

درباره هواپيمايي امارات

مرکز رسانه ما شامل تمام به روز رسانی های کسب و کار ما، از جمله آخرین اخبار مطبوعاتی و مقالات و جزئیات تماس با ما است. هواپيمايي امارات در سال ۱۹۸۵ شروع به كار كرد، زمانی که با دو هواپیما آغاز شد. امروزه ما با بزرگترین ناوگان ایرباس A380s و Boeing 777s در جهان پرواز میکنیم، و مشتریان ما را از آخرین و کارآمدترین هواپیمای گسترده در آسمان لذت می برند. ما از مسافرین سراسر جهان با شبکه های در حال رشد ، سرگرمی های پیشرو در زمینه صنعت، غذاهای منطقه ای الهام گرفته از خدمات و خدمات جهانی، الهام می گیریم.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هشت =