اخبارویژه

گروه لوفت هانزا ۴۰ هواپیمای بلند پرواز بوئینگ ۷۸۷-۹ و هواپیمای ایرباس A350-900 را سفارش مي دهد

جت های دو موتوره عمدتا جایگزین هواپیما چهار موتور می شوند

سرمایه گذاري: آسایش بیشتر برای مسافران، سروصداي کمتر و كاهش مصرف سوخت، کاهش قابل توجهی در هزینه های عملیاتی

فروش شش ایرباس A380 هواپیما در سال ۲۰۲۲/۲۰۲۳

به گزارش فلایت گلوبال، گروه لوفت هانزا به طور مداوم ناوگان هواپيمايي خود را ارتقاء مي بخشد و بنابراين براساس توصيه هيئت مديره، لازم است كه ۴۰ هواپيماي پيشرفته را خريداري كند كه اين قضيه به تصويب رسيده است. ۲۰ هواپيماي بوئينگ ۹-۷۸۷ و ۲۰ هواپيماي ايرباس جايگزين هواپيماهاي دو موتوره خواهد شد. هواپيماهاي جديد در اواخر سال هاي ۲۰۲۲ و ۲۰۲۷ به گروه لوفت هانزا تحويل خواهد شد.

اين سرمايه گذاري به رقم ۱۲ ميليارد دلار است. گروه لوفت هانزا توانسته كه قيمت خريد محصولات را در مذاكره كاهش دهد. قيمت واقعي خريد هواپيماها افشا نشده است.

با جايگزيني هواپيماهاي چهار موتوره به جاي هواپيماهاي دو موتوره آينده گروه لوفت هانزا پايدار خواهد بود. علاوه بر اين كه از هواپيماهاي A350 و B787 استفاده مي شود، ميزان خروج گازهاي گلخانه اي نيز در سرمايه گذاري مدنظر قرار گرفته است. مسئولان گروه به حفظ محيط زيست توجه كرده اند. اين گفته مدير عامل گروه لوفت هانزا، كارستن اسپور است. بعدها در مورد به كارگيري هواپيماها در مسير تصميم گيري خواهد شد.

سرمايه گذاري در تكنولوژي جديد و بهره وري و آسايش مسافر، ادامه نوسازي ناوگان مسافري گروه است. گروه هواپيمايي لوفت هانزا تا دسامبر ۲۰۱۸، ۱۹۹ هواپيما را در اختيار دارد ، و دوازده هواپيماي A350-900 را كه جزء پيشرفته ترين هواپيماهاست را نيز در اختيار دارد. بوئينگ۹-۷۷۷ از سال ۲۰۲۰ در گروه لوفت هانزا به كار گرفته خواهد شد.

سرمايه گذاري در هواپيماي مدرن، كارآمد و كم هزينه

گروه لوفت هانزا با هواپيماهاي A350-900 و بوئينگ ۹-۷۷۷ و ۹-۷۸۷ هواپيماهاي گروه مي توانند در مسافات هاي بلند با كمترين مصرف نفت سفيد نسبت به هر مسافر و ۱۰۰ كيلومتر بيشتر پرواز خواهند كرد. اين سفارش نشان مي دهد كه گروه تمايل دارد تا در تكنولوژي هاي پيشرفته سازگار با محيط زيست سرمايه گذاري كند. به طور ميانگين هر هواپيما نسبت به هر مسافر ۹/۲ ليتر در مصرف نفت سفيد در هر پرواز صرفه جويي مي كند. اين ۲۵% كمتر از هواپيماهايي است كه در هواپيماهاي گذشته مورد استفاده قرار مي گرفت كه بر مقدار دي اكسيد كربن تاثير به سزايي خواهد داشت.

هواپيماهاي بوئينگ ۹-۷۸۷ و ايرباس A350-900 كه سفارش داده شده عمدتا جايگزين هواپيماهاي چهارموتوره خواهد شد. تا اواسط دهه آينده كل ناوگان هواپيماهاي بلند پرواز مدرنيزه خواهند شد. صرفه جويي در مصرف سوخت به تنهايي مي تواند به ۵۰۰۰۰۰۰ تن در هر سال منجر شود. اين سخن به معني كاهش دي اكسيد كربن به ميزان ۵/۱ ميليون تن است.

تمرکز مستمر در هزینه

با هزینه جدید و ارزان تر، هزینه عملیاتی در مقایسه با مدل های قبلی، حدود ۲۰ درصد کاهش می یابد. علاوه بر این، گروه لوفت هانزا در طی چند سال آینده به طور قابل توجهی ناوگان خود را ساده تر  خواهد كرد و هفت نوع هواپیمای بدون سرنشین را به كار خواهد گرفت، که هزینه و پیچیدگی تعمیر و نگهداری و عرضه قطعات جایگزینی را در سایر موارد کاهش می دهد.

پس از به كارگيري هواپیماي بلند پرواز ، این شرکت به مشتریان خود یکی از معروف ترین ناوگان جهان را عرضه مي كند. این قضيه نیز در آسایش و اطمینان را به ميزان قابل توجهي افزايش مي دهد.

فروش شش هواپیما ایرباس A380

در جلسه امروز هیئت اجرایی گروه لوفت هانزا فروش شش هواپيماي ايرباس A380 به سمع و نظر هيئت اجرايي رسيد. اين هواپيما در سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ لوفت هانزا را ترك خواهد گفت. طرفين موافقت كرده اند كه قيمت را اعلام نكنند. اين معامله بر ميزان درآمد لوفت هانزا تاثيري نخواهد داشت.

لوفت هانزا به طور مداوم برشبكه جهاني مسير نظارت مي كند. در نتيجه گروه لوفت هانزا تعداد هواپيماهاي ايرباس A380  خود را از ۱۴ به ۸ هواپيما كاهش خواهد داد. ساختار شبکه و ناوگان هواپيماي بلند پرواز، اساسا با توجه به جنبه های استراتژیک بهینه سازی شده، به انعطاف پذیری بیشتر و در عین حال افزایش کارآیی و رقابت پذیری منجر خواهد شد. البته این نیز به نفع مشتریان لوفت هانزا نيز خواهد بود.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + سه =