اخبار

کارکنان اخراجی شرکت هواپیمایی کارون به اخراج خوداعتراض دارند

جمعی از کارکنان قراردادی شرکت هواپیمایی کارون(نفت) نسبت به آنچه که کنار گذاشته شدن از کار و اخراج غیرقانونی خود خوانده اند، اعتراض دارند.

به گزارش فلایت گلوبال، برخی از این کارکنان در تماس با خبرنگار ایرنا از وضعیت موجود گلایه و خواستار توضیحات مسئولان در این باره شدند.
یکی از این افراد که خواست نامش فاش نشود گفت: از نظر قانونی اخراج تعدادی از کارکنان قراردادی از سوی کارفرما، و در عین حال حفظ قرارداد با کل مجموعه پیمانکاری از نظر قانونی ایراد داشته و جز به دلایل مشخص نباید صورت بگیرد.
وی ادامه داد: ۱۲۰ نفر در این مجموعه پیمانکاری مشغول کار بوده که بدون بیان هیچ دلیلی ۴۲ نفر شامل کارکنان حراست و ramp ایستگاه این شرکت هواپیمایی همگی پس از اتمام قرارداد سالانه آنها، تمدید قرارداد نشده اند.
یکی دیگر از کارکنان تعدیل شده شرکت هواپیمایی کارون بیان کرد: روزهای گذشته در فرودگاه اهواز جمع و خواستار توضیح شدیم که با واکنش امنیتی مسئولان این شرکت روبه رو شدیم.
وی ادامه داد: از فرمانداری اهواز نیز درخواست مجوز تجمع کردیم که با پاسخ منفی آنها روبه رو شدیم.
رضا زیدانی مدیر منطقه جنوب هواپیمایی کارون در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: از آنجا که این بحث در راستای تصمیمات کلان این شرکت صورت گفته، دفتر اهواز این شرکت امکان پاسخگویی را ندارد.
یک مسئول در دفتر مدیرعامل شرکت هواپیمایی کارون نیز در پاسخ به تماس خبرنگار ایرنا بیان کرد: از آنجا که این شرکت خصوصی است دلیلی به پاسخگویی نمی بیند.
گفتنی است از ابتدای مرداد تعدادی از کارکنان شرکت هواپیمایی کارون به دلیل اتمام قرارداد از کار کنار گذاشته شده اند.
شرکت هواپیمایی نفت ایران (Naft Airlines) که نام آن به شرکت هواپیمایی کارون ایرلاینز (Karun Airlines) تغییر یافته، یکی از شرکت های قدیمی هواپیمایی ایران به شمار می رود.
هواپیمایی نفت به عنوان نخستین فعال در عرصه صنعت هوایی کشور در آغاز با هدف پشتیبانی عملیات اکتشاف نفت و استخراج و توسعه در مناطق نفتخیز جنوب فعالیت خود را در سال ۱۳۰۵ با نام «خدمات هوایی» آغاز کرد، سپس از واحدی زیرنظر مدیریت مناطق نفتخیز به صورت شرکتی مستقل ارتقا یافته و به عنوان شرکت حمل و نقل هوایی ایران – نفت، زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران قرار گرفت.
در سال ۱۳۷۹ سهام شرکت به صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت واگذار و به شرکت هواپیمایی نفت ایران تغییر نام داد و در نهایت این شرکت درسال ۱۳۹۵ باهدف توسعه ناوگان، معرفی خود به عموم و ارایه خدمات مطلوب ‌تر به تمام جامعه نام خود را به شرکت هواپیمایی کارون تغییر داد.
بیشتر پروازهای شرکت هواپیمایی نفت به مقاصد داخلی و در زمینه باربری و همچنین پروازهای مسافری بوده اما این ایرلاین به کشورهای مجاور ایران نیز برنامه های پروازی دارد.
۲ فرودگاه بین المللی اهواز و فرودگاه بین المللی مهرآباد، قطب‌های اصلی این هواپیمایی محسوب می گردند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − دو =