اخبار

پیگیر لغو یک طرفه قرارداد شرکت هواپیمایی بوئینگ هستیم

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: از سوی کمیسیون عمران و شرکت‌ هواپیمایی ایران پیگیری‌های لازم برای لغو قرارداد یک طرفه هواپیماهای بوئینگ انجام شده است.

به گزارش فلایت گلوبال،صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه از سوی کمیسیون عمران و شرکت‌ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران پیگیری‌های لازم برای لغو قرارداد یک طرفه هواپیماهای بوئینگ انجام شده است، گفت: جلسات مختلفی با رئیس سازمان هواپیمایی کشور و شرکت هواپیمایی آسمان جهت انجام تمهیدات لازم برای جایگزینی ۱۰۰ فروند هواپیمای تحویل داده نشده برگزار شد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه خروج واگن‌های فرسوده بالای ۳۰ سال از دو سال پیش آغاز شده است، گفت: واگن‌های با عمر بالای ۳۰ سال باید در راستای برنامه ششم توسعه از بخش حمل و نقل ریلی خارج شوند و شرکت‌های تولیدکننده هر چه سریعتر جایگزینی برای آنها تولید کنند. بدری تصریح کرد: با حمایت از تولیدات داخل و نیز همکاری کشور چین می‌توانیم نوسازی واگن‌های بخش ریلی را توسعه دهیم. وی در پایان افزود: طبق برنامه تدوین شده، شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی باید در راستای افزایش رقابت‌پذیری، کیفیت واگن‌های تولید شده را افزایش دهند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 4 =