اخبارویژه

پنتاگون بمبی با کاهش تلفات غیرنظامی به کار می گیرد

به گزارش وب سایت فلایت گلوبال، ایالات متحده تصمیم گرفته از بمب های خاصی که تلفات غیرنظامی کمی خواهد داشت، رونمایی کرد. این بمب که نینجا نام داشته به جای سر جنگی دارای تیغه هایی است.

در حقیقت ایالات متحده بمب نینجا را با عنوان نسخه ارتقایافته هل فایر توسعه دادند که در هواپیماهای جنگی به صورت هوا به زمین مورد استفاده قرار می گیرد. این بمب با داشتن شش تیغه هر چه که در سر راه خود داشته باشد را با خاک یکسان می کند.

این موارد می توانند خودرو، تانک یا هر چیز دیگری باشند. به گفته ارتش ایالات متحده، این موشک زمانی که به هدف نزدیک می شود، سر جنگی آن از جایش بیرون آمده و تیغه ها عمل می کنند.

هدف از توسعه این نوع بمب عدم آسیب رسیدن به افراد غیرنظامی در جنگ ها است که در بسیاری از جنگ ها موج موشک ها باعث کشته شدن افراد غیرنظامی شده است. این ایده نظامیان دشمن را نابود کرده اما آسیبی به غیرنظامیان وارد نخواهد کرد.

وزارت دفاع ایالات متحده اعلام کرده که چند باری این بمب به کار گرفته شد. یکی از موارد کشتن احمد حسن ابو خیر المصری یکی از سرکرده های گروه القاعده بوده که در فوریه سال ۲۰۱۷ بود. باتوجه به بررسی ها این موشک به سمت خودرو المصری پرتاب شد که بدون آسیبی به سقف خودرو، موشک تیغه ای سقف را سوراخ کرده است.

همچنین در اوایل ۲۰۱۹ نیز برای دستگیری جمال البدوی هم به این بمب روی آورده شد. نخستین بار اوباما رئیس جمهور اسبق ایالات متحده ایده استفاده از نسخه بهبودیافته هل‌فایر را در سال ۲۰۱۳ مطرح کرد. همانطور که گفته شد این بمب با هدف کشته شدن غیرنظامیان در نظر گرفته شده تا تنها نظامیان و اهداف نابود شوند.

در چند باری که موشک مورد استفاده قرار گرفت، بیشتر اهداف نابود شدند. پنتاگون یا CIA مشخص نکردند آیا در اهداف های آتی نیز بمب نینجا به کار گرفته خواهد شد یا خیر.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =