اخبار

پروازهای مشهد – دوشنبه ۲۵ بهمن ماه امسال برقرار می شود

نایب رئیس دوم اتاق مشترک ایران و تاجیکستان گفت: پروازهای مشهد – دوشنبه ۲۵ بهمن ماه امسال از طریق شرکت هواپیمایی قشم ایر برقرار می شود.

به گزارش فلایت گلوبال، عبدالرضا محمدی افزود: قرار است تا پایان سال جاری، پرواز دوم هم با حمایت تجار، بازرگانان و شرکتهای فنی و مهندسی ایرانی که نقش مهمی در طرحهای سد سازی تاجیکستان دارند برقرار شود.
وی ادامه داد: پروازهای شرکت آسمان از مشهد به دوشنبه از چهار ماه پیش قطع شده بود.
وی اظهار داشت: شرکت دولتی تاجیک ایر هم یک ماه است که پروازهایش به ایران را قطع کرده و پرواز به قرقیزستان، ازبکستان و آلماآتا و حتی ایروان هم قطع شده بود لذا آسیای میانه پروازی نداشت و بازرگانان برای رفتن از مشهد به دوشنبه به جای صرف یک ساعت و ۳۰ دقیقه زمان باید به ترکیه و از آنجا به آسیای میانه می رفتند که سفرشان ۲۴ ساعت به درازا می کشید.
محمدی افزود: علت لغو پروازهای مشهد – تاجیکستان اقتصادی بود که شرکت آسمان از حدود چهار ماه پیش به خاطر مقرون به صرفه نبودن، این خط پروازی را لغو کرد.
وی ادامه داد: شرکت دولتی تاجیک ایر از این فرصت استفاده کرد و دو پرواز با هواپیماهای کوچک برای تهران و یک پرواز برای مشهد برقرار کرد و بازرگانان ایرانی هم از این موضوع استقبال کردند ولی به خاطر تخلفات مالی مدیرعامل این شرکت، رئیس جمهوری تاجیکستان هم پروازهای تاجیک ایر به تمام نقاط دنیا از جمله روسیه و هندوستان را قطع کرد.
نایب رئیس دوم اتاق مشترک ایران و تاجیکستان گفت: ظرفیت صادرات کالا از ایران به تاجیکستان حدود یک میلیارد دلار در سال است.
محمدی با اشاره به تعطیلی ۲۰ شرکت ایرانی توسط دادگاه اقتصادی شهر دوشنبه در سال گذشته افزود: بازرگانان ایرانی حدود ۵۰۰ شرکت ثبت شده در تاجیکستان دارند که باید ماه به ماه برنامه کاری خود را به اداره دارایی این کشور ارائه کنند و مالیات بدهند.
وی ادامه داد: از این تعداد شرکت ثبت شده ۵۰ شرکت فعالند و مالیات خود را می پردازند و مالکان بقیه به ایران آمده اند در حالی که شرکتشان را نبسته اند و مالیات ماهانه و صورتحساب نمی دهند لذا دادگاه اقتصادی دوشنبه این شرکتهای غیر فعال را تعطیل کرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 6 =