اخبارویژه

هواپیمایی بویینگ ۷۷۷X بزودی به پرواز درمی آید

به گزارش وب سایت فلایت گلوبال، شرکت بویینگ بزودی ساخت دومین فروند هواپیما بزرگ ۷۷۷X را به اتمام می رساند و در اواخر ماه ژوئن باید انتظار اولین پرواز این هواپیما بزرگ شرکت امریکایی باشیم.

در حال حاضر بویینگ نسخه های سوم و چهارم را در داخل آشیانه های تحت طراحی قرار گذاشته که پس از پایان فرآیند طراحی، تولید آن آغاز می شود. همانطور که می دانید، بویینگ ۷۷۷X کم مصرف ترین هواپیما پهن پیکر به شمار رفته که از سیستم های جدید موتورجت بهره می برد.

از مشخصه های فنی این هواپیما باید به شیشه های بزرگ و موتورهای جت جنرال الکتریک G9X اشاره کرد. این هواپیما را اگر بخواهیم با نسل قبلی یا همان ۷۷۷-۳۰۰ER مقایسه کنیم، براساس هر صندلی ۲۰ درصد مصرف سوخت کمتری دارد.

همچنین فضای داخل کابین آن گسترده تر بوده و با استفاده از موتور جدید، مصرف سوخت این مدل کاهش یافته و سرعت بیشتری هم دارد. گذشته از آن بال های کامپوزیتی بویینگ ۷۷۷X ، موجب کاهش وزن و آیرودینامیک بهتر برای سرعت بیشتر شدند.

بویینگ ۷۷۷X می تواند با هر بار سوخت گیری نزدیک به ۱۶ هزار کیلومتر را به پرواز درآید و همچنین ظرفیت سرنشین های آن به  ۴۰۰ نفر می رسد که رقم بزرگیست.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =