اخبارویژه

هزار و پانصدمین هواپیمای ATR به شرکت هواپیمایی Japan Air Commuter رسید

به گزارش فلایت گلوبال،طبق اخبار منتشر شده ، کمپانی ATR که به عنوان برترین تولید کننده ی هواپیماهای توربوپراپ شناخته می شود. اواخر ماه گذشته ی میلادی ، ۱۵۰۰ امین هواپیمای خود را به شرکت Japan Air Commuter تحویل داد.

نزدیک به ۳۰ سال از تحویل اولین هواپیمای این کمپانی گذشته است. و در حال حاضر شرکت ATR به عنوان رهبر حامل های هوایی اجرا کننده ی سرویس های داخلی شناخته می شود. این کمپانی در ماه آگوست سال ۲۰۱۷ میلادی موفق به تحویل پانصدمین فروند از سری هواپیماهای ATR 72-600 خود شد. سپس در ماه جولای سال جاری میلادی تعداد یک هزار فروند از این هواپیما را به فروش رساند و حال در اواخر ماه اکتبر این شرکت موفق ، هزار و پانصدمین هواپیمای خود را از سری مذکور تحویل داده است.

از سال ۲۰۱۰ میلادی ، ۷۵ درصد از تمامی هواپیماهای توربوپراپ جهان توسط کمپانی ATR تولید شده است. این گروه در حال حاضر دارای بالاترین سهم در بازار هواپیماهای منطقه ای می باشد. با توجه به آمار بدست آمده ، هم اکنون نزدیک به ۵۰۰ فروند هواپیمای ATR 42 و بیش از یک هزار فروند هواپیمای ATR 72 به بیش از ۲۰۰ اپراتور در ۱۰۰ کشور مختلف تحویل داده شده است.

جالب است بدانید که اولین فروند از سری هواپیماهای ATR 42 به یک حامل هوایی منطقه ای تحت نام Air Littoral در کشور فرانسه تحویل داده شد. هم چنین اولین فروند از سری هواپیماهای ATR 72 نیز به شرکت هواپیمایی Finnair فروخته شد. از زمان تحویل اولین فروند از هر دو سری مذکور ، هواپیماهای این خانواده دچار تغییرات و پیشرفت های متعددی شده اند. و در حال حاضر پیشرفته ترین هواپیمای این خانواده تحت سری ۶۰۰ شناخته می شود. به علاوه اولین فروند از این مدل نیز در سال ۲۰۱۱ میلادی و به گروه هواپیمایی Royal Air Maroc تحویل داده شد.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − سه =