اخبارویژه

ممنوعیت پرواز هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ به کشور استرالیا

به گزارش فلایت گلوبال، اداره ی ایمنی هوایی کشور استرالیا موسوم به CASA اعلام کرد که موقتا پروازهای هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ Max 8 به این کشور ممنوع است.

آقای Shane Carmody ، مدیر اجرایی اداره ی CASA و مدیر ایمنی هوایی این سازمان می گوید: پس از سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ Max 8 شرکت هواپیمایی Lion Air در تاریخ ۲۹ اکتبر سال گذشته ی میلادی و سقوط اخیر هواپیمای بوئینگ متعلق به شرکت هواپیمایی Ethiopian Airlines تعلیق پیشرو برای رعایت جوانب ایمنی بهترین گزینه می باشد.

وی می افزاید: در حال حاضر ممنوعیت پرواز این نوع هواپیما به صورت موقت بوده و تا تکمیل تحقیقات و اطلاعات ما در رابطه با شرایط ایمنی هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ Max 8 ادامه خواهد داشت.

اداره ی CASA از ناراحتی برخی از مسافران آگاه بوده اما متعقد است که ایمنی پرواز از اهمیت بسیار بالایی برخودار است. طبق اطلاعات بدست آمده ، دو شرکت هواپیمایی SilkAir و Fiji Airways تنها حامل های هوایی هستند که از هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ Max 8 برای انجام پروازهای از پیش برنامه ریزی شده ی خود به کشور استرالیا استفاده می کنند. البته شرکت هواپیمایی Virgin Australia نیز تعداد ۳۰ فروند از این نوع هواپیما را سفارش داده است. اما اولین فروند از آن در ماه نوامبر به گروه هواپیمایی پیشرو تحویل داده می شود.

شرکت هواپیمایی SilkAir پیش از این نیز عملیات های پروازی مربوط به ۶ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ Max 8 خود را به دستور مقامات هواپیمایی کشور مالزی لغو نمود. البته این شرایط برای سایر حامل های هوایی فعال در کشور مالزی نیز صدق می کند.

اداره ی CASA اعلام کرد که در حال حاضر با شرکت هواپیمایی Fiji Airways در حال مذاکره برای کاهش تعداد پروازهای هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ Max 8 می باشد. مذاکراتی که ممکن است بر روی سرویس های سیدنی ، ملبورن ، آدلاید و بریزبن تاثیرگذر باشد.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =