اخبار

لغو ۴۰۰ پرواز در اروپا به دلیل اعتصاب خلبانان شرکت هواپیمایی رایان‌ایر

اعتصاب خلبانان شرکت هواپیمایی رایان ایر، سبب لغو ۴۰۰ پرواز در اروپا شد و خلبانان در اعتصابی تاریخی در رایان‌ایر روز جمعه ۴۰۰ پرواز را لغو کردند.

به گزارش فلایت گلوبال به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴، اعتصاب خلبانان شرکت هواپیمایی رایان‌ایر، سبب لغو ۴۰۰ پرواز در اروپا شد.

این گزارش می‌افزاید خلبانان در اعتصابی تاریخی در رایان‌ایر روز جمعه ۴۰۰ پرواز را لغو کردند. خلبانان شرکت ایرلندی خواهان افزایش حقوق و شرایط کار بهتر هستند.

خلبانان شرکت رایان ایر معتقدند در مقایسه با خلبانان دیگر شرکت‌های هواپیمایی اروپا میزان حقوقی که دریافت می‌کنند بسیار پایین است. خلبانان همچنین خواهان انعقاد قرارداد کاری و دریافت حقوق بر اساس محل اقامت خلبان هستند، ولی در حال حاضر خلبانان بر اساس قوانین ایرلند قرارداد بسته و حقوق دریافت می‌کنند.

بر اساس قوانین شرکت ایرلندی رایان ایر در صورت مریضی خلبان، حقوقی به وی پرداخت نمی‌شود. بر اثر اعتصاب خلبانان، ۵۵ هزار مسافر در اوج تعطیلات تابستانی در اروپا سرگردان شده اند که ۴۲ هزار نفر از این ۵۵ هزار مسافری که سفرشان با اختلال مواجه شده است در آلمان هستند.

در روز‌های اخیر با اعتصاب حدود یک چهارم از خلبانان این شرکت ایرلندی، ۲۵۰ هزار پرواز در ۵ کشوری شامل آلمان، ایرلند، بلژیک، هلند و سوئد لغو شده است. یکی از مسافران می‌گوید: «چرا مسافران باید قربانی شوند؟»

مسئولین شرکت رایان ایر گفته اند تلاش خواهند کرد پرواز‌های لغو شده را با پرواز‌های دیگر جایگزین کرده و یا در صورت تمایل مشتریان هزینه‌های بلیط را به آنان برگرداند.

در جریان اعتصاب چندی پیش خلبانان این شرکت نیز ۳۰۰ پرواز در بلژیک، پرتغال و اسپانیا لغو شدند. از زمان آغاز اعتصاب‌ها در اواسط ماه ژوئیه سهام شرکت رایان‌ایر هیجده درصد سقوط کرده است. بلیط‌های شرکت هواپیمایی رایان‌ایر یکی از ارزان‌قیمت‌ترین بلیط‌ها در سطح اروپا محسوب می‌شوند.

این شرکت روزانه بیش از ۲ هزار پرواز در ۲۲۳ فرودگاه و به مقصد ۳۷ کشور انجام می‌دهد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + چهارده =