اخبارویژه

لغو پروازهای هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ Max 8 سه شرکت هواپیمایی

به گزارش فلایت گلوبال،پس از سقوط مرگبار هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ Max 8 متعلق به شرکت هواپیمایی Ethiopian Airlines ، گروه های هواپیمایی بسیاری برای رعایت جوانب ایمنی و روشن شدن برخی از اطلاعات پروازهای هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ خود را لغو کرده اند.

حال به تازگی سه شرکت هواپیمایی Aerolineas Argentinas ، Aeromexico و Gol نیز به صورت موقف تمامی عملیات های مربوط به هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ Max 8 خود را لغو کرده اند. سه گروه هواپیمایی پیشرو به ترتیب دارای ۵ ، ۶ و ۷ فروند هواپیمای مذکور هستند.

شرکت هواپیمایی Aerolineas اعلام کرد که برای همکاری با اداره ی ایمنی هوایی کشور آرژانتین این تصمیم را اتخاذ نموده است. شرکت هواپیمایی برزیلی Gol نیز از روز گذشته تمامی عملیات های مربوط به هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ Max 8 خود را لغو کرده است. ناوگان هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ این گروه از زمان شروع به کار خود در ماه ژوئن سال گذشته ی میلادی تعداد ۲۹۳۳ پرواز و مدت زمان پرواز ۱۲۷۰۰ ساعت را با موفقیت ثبت کرده اند.

شرکت هواپیمایی Aeromexico نیز اعلام کرد که به هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ خود اطمینان کامل داشته ، اما برای رعایت جوانب ایمنی و روشن شدن دلیل سقوط هواپیمای شرکت Ethiopian Airlines عملیات های مربوط به این هواپیما را لغو نموده است.

با اعلام سه شرکت هواپیمایی مذکور مبنی بر لغو پروازهای هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ Max 8 خود ، شرکت هواپیمایی Copa Airlines تنها حامل هوایی فعال در آمریکای لاتین و حوزه ی دریای کارائیب خواهد بود که همچنان به انجام پروازهای خود توسط این هواپیما ادامه می دهد. از طرفی گروه هواپیمایی Cayman Airways نیز در تاریخ ۱۰ مارس پروازهای هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ خود را لغو کرده است.

اداره ی هوایی فدرال کشور ایالات متحده ی آمریکا نیز به تازگی اعلام کرده است که شواهد و مدارک مستحکمی جهت لغو پروازهای هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ Max 8 بدست نیاورده است. این در حالی است که طبق تحقیقات شباهت هایی میان سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ دو شرکت هواپیمایی Lion Air و Ethiopian Airlines وجود دارد. اما این تحقیقات نیز تا روشن شدن تمامی جوانب و رسیدن به یک پاسخ قطعی ادامه خواهد داشت.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =