اخبارویژه

لغو پروازهای دو فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ Max 8 شرکت هواپیمایی Fiji Airways

به گزارش فلایت گلوبال، شرکت هواپیمایی Fiji Airways به صورت رسمی اعلام کرد که پروازهای دو فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ Max 8 خود را لغو نموده است. این تصمیم پس از سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ Max 8 شرکت هواپیمایی Ethiopian Airlines در تاریخ ۱۰ مارس و جان باختن تمامی سرنشینان آن گرفته شده است.

شرکت هواپیمایی Fiji Airways اعلام کرده است که این تصمیم بر اساس همکاری با سازمان هواپیمایی کشور فیجی گرفته شده و تا روشن شدن برخی از اطلاعات در رابطه با حوادث اخیر این مدل از هواپیما ادامه خواهد داشت.

شرکت هواپیمایی Fiji Airways در طی بیانیه ای می گوید: شرکت هواپیمایی Fiji Airways همواره یکی از همکاران سازمان هواپیمایی کشور فیجی بوده و در رابطه با این موضوع نیز با این سازمان همکاری می کند. ما همچنان با توانایی های خلبانان و مهندسان خود و قابلیت های هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ Max ایمان داریم.

امروز و روز گذشته نیز دو کشور استرالیا و نیوزلند ، پروازهای هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ Max 8 را به کشور خود ممنوع کرده و تمامی حامل های هوایی این دو کشور نیز هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ Max 8 خود را غیرفعال کرده اند.

طبق اطلاعات بدست آمده ، شرکت هواپیمایی Fiji Airways از هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ Max 8 خود در ۴۴ پرواز هفتگی و به مقاصد ملبورن ، آدلاید ، سیدنی ، بریزبن ، کریستوچر و اوکلند استفاده می کرده است.

شرکت هواپیمایی Fiji Airways ابتدا در سال ۱۹۴۷ میلادی تاسیس و سپس فعالیت خود را از سال ۱۹۵۱ میلادی آغاز نمود. دفتر مرکزی این گروه در شهر نادی قرار داشته و فرودگاه بین المللی نادی نیز به عنوان قطب اصلی پروازهای این حامل هوایی شناخته می شود.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 5 =