اخبارویژه

فروش ۲۴ درصد از سهام گروه هواپیمایی Jet Airways به شرکت هواپیمایی اتحاد

به گزارش فلایت گلوبال،شرکت هواپیمایی Jet Airways به صورت رسمی اعلام کرد که ۲۴ درصد از سهام خود را به گروه هواپیمایی اتحاد واگذار کرده است. هم چنین این شرکت از دریافت وام ۱۵۰ میلیون دلاری از سوی گروه هواپیمایی اتحاد خبر داد.

شرکت هواپیمایی اتحاد نیز طی اعلامیه ای خاطر نشان کرد که برای تسریع فرآیند وام دهی و کاهش سوءظن های جامعه در رابطه با توانایی گروه هواپیمایی Jet Airways در بازپرداخت وام با بانک های کشور هند صحبت خواهد کرد.

این معامله قدم جدید شرکت هواپیمایی اتحاد برای تزریق سرمایه ی بیشتر در صنعت هوایی می باشد. بدین منظور نیز گروه پیشرو قصد دارد تا میزان سهام خود در شرکت Jet Airways را تا حدود ۴۹ درصد افزایش دهد. البته آقای Naresh Goyal یکی از مخالفان جدی این مورد خواهد بود زیرا ۵۱ درصد از سهام گروه هواپیمایی Jet Airways در اختیار او بوده و با فرآیند پیشرو جایگاه او نیز در آینده به خطر خواهد افتاد.

به علاوه در این زمان شرکت هواپیمایی JetAirways باید در دادگاهی که از سوی بانک  Bank of India راه اندازی شده است نیز حضور یابد. این بانک یکی از طلبکاران اصلی و بزرگ گروه هواپیمایی مذکور می باشد.

طبق اطلاعات بدست آمده در پایان ماه سپتامبر سال ۲۰۱۸ میلادی ، میزان بدهی شرکت هواپیمایی Jet Airways حدود ۱٫۱ بیلیون دلار برآورد شده است.

شرکت هواپیمایی Jet Airways ابتدا در سال ۱۹۹۲ میلادی تاسیس و سپس فعالیت خود را به صورت رسمی در سال ۱۹۹۳ آغاز نمود. دفتر مرکزی این گروه در شهر بمبئی هند قرار داشته و فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی نیز به عنوان قطب اصلی پروازهای آن شناخته می شود.

ناوگان شرکت هواپیمایی Jet Airways متشکل از ۱۱۶ فروند هواپیمای مختلف است. این گروه به صورت روزانه تعداد ۵۲۱ پرواز را در ۱۸۵ مسیر هوایی متفاوت و به ۶۸ مقصد مختلف مدیریت می کند.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 8 =