اخبار

فرود پرواز ۱۵۵۷ هما و پایان عملیات حج ۹۷

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: صبح امروز با فرود آخرین پرواز هواپیمای جمهوری اسلامی ایران به شماره ۱۵۵۷ در فرودگاه امام خمینی عملیات حج تمتع ۹۷ پایان یافت.

به گزارش فلایت گلوبال به نقل از خبرگزاری صداو سیما ، رضا جعفرزاده افزود: از مجموع ۳۱۶ پرواز انجام شده در عملیات بازگشت، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با انجام ۱۸۵ پرواز و شرکت هواپیمایی سعودی با انجام ۱۳۱ پرواز، عملیات جابه جایی ۸۵۷۰۰ حاجی را برعهده داشتند.
وی با بیان اینکه عملیات بازگشت امروز ۲۵ شهریور در ساعت ۴:۲۵ پایان یافت، گفت: میانگین تاخیرات پروازهای دو شرکت مذکور کمتر از یکساعت بوده است.
جعفرزاده تصریح کرد: در مجموع عملیات رفت و برگشت حج تمتع امسال حدود ۶۳۱ پرواز، اعزام و پذیرش حدود ۱۷۰هزار و ۷۰۰ نفر را برعهده داشتند.
مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: پروازهای رفت زائران خانه خدا که از ۲۷ تیر امسال آغاز شده بود، روز ۲۴ مرداد به پایان رسید و تا پایان این عملیات در مجموع ۳۱۵ پرواز از۱۹ فرودگاه کشور انجام شد. عملیات بازگشت حجاج نیز از ۵ شهریور آغاز و صبح امروز به پایان رسید.
وی عملیات حج تمتع ۹۷ را مثبت ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه با انسجام و هماهنگی تمامی مجموعه های ذیربط اعم از رئیس و مسئولان حج و زیارت، تلاش های سرپرست حجاج ایرانی، شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی جهت آماده سازی و سرویس دهی ۱۹ فرودگاه کشور، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، همکاری نزدیک شرکت قشم ایر با این شرکت، گمرک، نیروهای امنیتی، انتظامی و حراست مستقر در فرودگاهها، حج تمتع امسال با کمترین تاخیر نسبت به سنوات گذشته برگزار شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =