اخبارویژه

فرود اضطراری هواپیما ایرباس در لس آنجلس

به گزارش وب سایت فلایت گلوبال، به تازگی هواپیما ایرباس ای ۳۲۰ شرکت هواپیمایی آلاسکا به دلیل مشکلی عجیب در پرواز پورتلند به اورنج کانتی در فرودگاه لس آنجلس به زمین نشست.

به گفته مسافرین این پرواز، بوی تند پلاستیک از آشپزخانه انتهایی کابین هواپیما فضای کابین را پر کرده بود و همین امر موجب توقف پرواز این هواپیما شد. به گفته هواپیمایی آلاسکا، در این پرواز ۱۴۶ مسافر و ۵ خدمه حضور داشتند که به هیچ یک صدمه یا آسیبی وارد نشد.

با آن که بوی تند فضای کابین را پر کرده بود، ماسک های اضطراری باز نشده و دودی هم در کابین هواپیما قابل مشاهده نبود. این هواپیما تا زمانی که کارشناسان بررسی خود را به اتمام نرسانند همچنان زمین گیر خواهد بود و پرواز نخواهد داشت.

زیرا اگر این موضوع بررسی نشود، ممکن است در آینده به مشکل بزرگ تری تبدیل شده که نهایتا خطرات بزرگی را در پی داشته باشد. به گفته سخنگو هواپیمایی آلاسکا، بسیاری از مسافرین به صورت زمینی تا اورنج کانتی سفر خود را ادامه دادند و هزینه نیز از سوی شرکت پرداخت شد. اگرچه هیچ یک از سرنشینان هواپیما با مشکلی مواجه نشدند اما سه نفر که از قبل بیماری تنفسی داشتند، تحت معالجه قرار گرفتند.

انتظار می رود بزودی این مسئله برطرف شده و هواپیما ایرباس ای ۳۲۰ نیز باری دیگر به آسمان بازگردد. شایان ذکر است که نخستین باری نیست یک بو موجب توقف پرواز هواپیمایی می شود و تا به حال چند موردی به وجود آمده است.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + یک =