اخبارویژه

صربستان به دنبال خرید پهپادهای چینی است

به گزارش فلایت گلوبال، با توجه به اخبار منتشر شده ، کشور صربستان برای تقویت ناوگان هوایی خود و به منظور تسهیل در ماموریت های تهاجمی و شناسایی قصد دارد تعدادی از پهبادهای بدون سرنشین چینی را خریداری نماید.

آقای Nenad Miloradovic ، معاون وزیر دفاع بلگراد در روز ۱۷ سپتامبر در شهر پکن نیز تاکید کرده که به زودی سیستم پیشرو را از کشور چین خریداری خواهند کرد. وی به این موضوع نیز اشاره می کند که این سیستم قادر به انجام ماموریت های شناسایی و نظارتی در روز و شب بوده و قادر به حمل مهمات هدایت لیزری نیز می باشد.

پس از سخنان آقای Miloradovic و تنها یک روز بعد از آن ، رسانه های صربستان اعلام کردند که این کشور در حال خرید ۶ پهباد کشور چین است. که تعداد ۲ فروند آنها از مدل Wing Loong IIs می باشد. هم چنین تمامی این پهبادها توسط فناوری های متعلق به کشور چین تولید و مونتاژ می شوند.

با این حال آقای Miloradovic از ارائه ی جزئیات بیشتر و یا تایید خبرهای منتشر شده توسط رسانه های صربستان خودداری کرده و می گوید که همکاری پیشرو تنها یک توافقنامه ی صنعتی و انتقال فناوری می باشد.

با انتقال تکنولوژی های موثر از کشور چین ، صربستان می تواند سیستم های الکترومغناطیسی پیچیده را به پهبادهای بومی خود اضافه کرده و از آنها در ماموریت های مختلف استفاده نماید.

آقای Miloradovic می گوید: پهبادهای پیشرو مجهز به سیستمی کارآمد در ماموریت های روزانه و شبانه هستند. این پهبادها به خوبی اطلاعات و مختصات هدف خود را شناسایی کرده و از قدرت و دقت آتش فوق العاده ای بهره می برند. به علاوه این پهبادها با استفاده از هدایت لیزری قادر به شلیک انواع بمب و راکت بوده و در نبرد با هدف های زمینی و هوایی کاملا موثر خواهند بود.

طبق گفته ی وی اولین فروند از این پهبادها در اوایل سال ۲۰۱۹ وارد ناوگان هوایی کشور صربستان می شود.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 7 =