اخبارویژه

شرکت هواپیمایی Air Senegal هواپیمای جدید خود را تحویل گرفت

به گزارش فلایت گلوبال، شرکت هواپیمایی Air Senegal به صورت رسمی اعلام کرد که اولین فروند از هواپیمای بدنه ی عریض ایرباس A330-900 خود را تحویل گرفته است.

این هواپیما در روز جمعه وارد فرودگاه بین المللی Blaise Diagne شده و در سرویس داکار-پاریس مورد استفاده قرار گرفته است. لازم به ذکر است که شرکت هواپیمایی پیشرو تعداد دو فروند از هواپیمای مذکور را سفارش داده است. شرکت هواپیمایی Air Senegal قصد دارد تا فرودگاه بین المللی Blaise Diagne به یک نقطه اتصال بین قاره ای تبدیل کند. از این رو گروه هواپیمایی پیشرو امیدوار است تا در آینده ای نزدیک سرویس های خود به دو کشور برزیل و ایالات متحده ی آمریکا را راه اندازی نماید.

از طرفی گروه هواپیمایی Hi Fly Malta نیز قصد دارد تا با استفاده از برند Air Senegal پروازهای خود را به مقاصد اروپایی راه اندازی کند. زیرا این گروه در حال حاضر فاقد مجوزهای لازم برای پرواز به حوزه ی اتحادیه ی اروپا است. شرکت هواپیمایی Air Senegal هم اکنون دارای دو فروند هواپیمای ایرباس A319-100 و دو فروند هواپیمای ATR72-600 می باشد. به علاوه این گروه یک فروند هواپیمای ایرباس A340-300 را نیز از طرف شرکت Hi Fly Malta و پیش از دریافت هواپیمای ایرباس A330neo اجاره نموده است.

شرکت هواپیمایی Air Senegal ابتدا در سال ۲۰۱۶ میلادی تاسیس گردید. این گروه حامل هوایی ملی کشور سنگال بوده و دفتر مرکزی آن در شهر داکار واقع شده است. به علاوه فرودگاه بین المللی Blaise Diagne نیز به عنوان قطب اصلی پروازهای این شرکت شناخته می شود. شرکت هواپیمایی Air Senegal به صورت روزانه تعداد ۱۴ پرواز را در ۸ مسیر هوایی متفاوت و به ۹ مقصد مختلف مدیریت می کند.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − پنج =