اخبارویژه

شرکت هواپیمایی Air Astana هواپیمای جدید خود را تحویل گرفت

به گزارش فلایت گلوبال،شرکت هواپیمایی Air Astana به صورت رسمی اعلام کرد که در روز گذشته اولین فروند از هواپیمای امبرائر E190-E2 خود را تحویل گرفته است.طبق اطلاعات بدست آمده ، شرکت هواپیمایی Air Astana تعداد ۵ فروند از این هواپیما را در طی قراردادی با کمپانی AerCap سفارش داده است. لازم به ذکر است که هواپیماهای پیشرو جایگزین ۹ فروند هواپیمای E190 فعال در ناوگان گروه هواپیمایی پیشرو خواهند شد.

آقای Peter Foster ، رئیس شرکت هواپیمایی Air Astana می گوید: از سال ۲۰۱۱ میلادی تا به امروز عملیات های پروازی ما همراه با هواپیمای امبرائر E190 همواره با موفقیت انجام شده است. و جایگزین کردن این مدل با هواپیمای E190-E2 حرکتی کاملا معقولانه خواهد بود. هواپیمای پیشرو می تواند آغاز کننده ی عملیات های ما به مقاصدی در جنوب روسیه ، قفقاز ، آسیای مرکزی و دیگر بازارهای کوچک باشد. این مدل به میزان ۱۵ درصد بزرگتر از هواپیمای نسل پیشین خود بوده و با عملکردی بهینه می تواند در حفظ جایگاه و سهم گروه ما در بازارهای پرفشار داخلی و منطقه ای کمک فروانی نماید.

شرکت هواپیمایی Air Astana حامل هوایی ملی کشور قزاقستان می باشد. این گروه ابتدا در سال ۲۰۰۱ میلادی و با مشارکت یک شرکت بریتانیایی تاسیس گردید. دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی پیشرو در شهر آلماآتی قزاقستان قرار گرفته و فرودگاه های آلماآتی ، آستانه و آتیرائو به عنوان قطب های اصلی پروازهای آنها شناخته می شوند.

شرکت هواپیمایی Air Astana دارای ۳۳ فروند هواپیما می باشد. این گروه به صورت روزانه تعداد ۱۱۷ پرواز را در ۶۶ خط هوایی متفاوت و به ۴۰ مقصد مختلف مدیریت می کند. هم چنین طبق آماری در سال ۲۰۱۲ این شرکت در آن سال بیش از ۳٫۳ میلیون مسافر را جا به جا نموده است.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 20 =