اخبارویژه

سفارشات جدید شرکت هواپیمایی Air Vanuatu مشخص گردید

به گزارش فلایت گلوبال، شرکت هواپیمایی Air Vanuatu به صورت رسمی اعلام کرد که با صرف هزینه ای ۷٫۴۶ میلیون دلاری ۴ فروند هواپیمای لاغر پیکر ایرباس را سفارش داده است. قرارداد سفارش پیشرو با حضور و امضای آقایان Derek Nice ، رئیس شرکت هواپیمایی Air Vanuatu و Gaetan Pikioune ، وزیر دارایی کشور Vanuatu و در تاریخ ۱۵ فوریه به ثبت رسید.

هواپیماهای سفارش داده شده احتمالا از مدل هواپیمای ایرباس A220-300 بوده و دارای ظرفیت ۱۳۳ نفر هستند. هم چنین اولین فروند از این هواپیماها در ماه ژوئن سال ۲۰۲۰ میلادی به شرکت هواپیمایی Air Vanuatu تحویل داده می شود.

طبق گفته های آقای Nice ، تمامی ۴ فروند هواپیمای سفارش داده شده در Vanuatu مستقر و سپس برای سرویس دهی به مقاصدی در استرالیا ، اقیانوس آرام و نیوزلند مورد استفاده قرار می گیرند.

هم چنین در ماه گذشته ی میلادی ، آقای Charlot Salwai نخست وزیر کشور Vanuatu اعلام کرد که تا سال ۲۰۳۰ میلادی تعداد هواپیماهای موجود در ناوگان شرکت Air Vanuatu را از ۷ فروند به ۱۳ فروند افزایش خواهد داد.

در حال حاضر شرکت هواپیمایی Air Vanuatu دارای یک فروند هواپیمای بوئینگ B737-800 ، یک فروند هواپیمای ATR72-600 ، یک فروند هواپیمای ATR72-500 ، سه فروند هواپیمای DHC-6-300 و یک فروند هواپیمای BN-2 است.

به علاوه شرکت هواپیمایی Air Vanuatu به دنبال همکاری بیشتر با دیگر حامل های فعال در مناطق جنوبی اقیانوس آرام می باشد. و لذا در طی هفته ی گذشته رئیس این گروه با شرکت هواپیمایی Air Calédonie جهت انجام فرآیند تعمیر و نگهداری هواپیماها به توافق رسیدند.

شرکت هواپیمایی Air Vanuatu ابتدا در تاریخ ۱۹۸۱ میلادی تاسیس گردید. دفتر مرکزی این گروه در پورت ویلا قرار داشته و فرودگاه بین المللی باورفیلد نیز به عنوان قطب اصلی پروازهای این حامل هوایی شناخته می شود.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − دوازده =