اخبارویژه

سفارشات جدید شرکت هواپیمایی لوفتهانزا اعلام شد

به گزارش فلایت گلوبال، شرکت هواپیمایی لوفتهانزا همواره به مدرنیزه کردن ناوگان هوایی خود متعهد بوده است. در جلسه ی امروز هیئت مدیره ی شرکت نیز با خرید ۴۰ فروند هواپیمای پیشرفته موافقت شد.

طبق اطلاعات شرکت هواپیمایی لوفتهانزا تعداد ۲۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۸۷-۹ و ۲۰ فروند هواپیمای ایرباس A350-900 را سفارش و از آنها برای جایگزین کردن هواپیماهای چهار موتوره ی خود استفاده خواهد کرد. تحویل این ۴۰ فروند هواپیما نیز ما بین سال های ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۷ میلادی انجام می شود.

سفارشا پیشرو هزینه ای ۱۲ میلیارد دلاری را در بر داشته است. البته شرکت هواپیمایی لوفتهانزا اعلام کرد که هزینه ی پیشرو با مذاکرات متعدد بدست آمده است. البته این گروه از هزینه ی اصلی این سفارشات اطلاعاتی را منتشر نکرد.

آقای Carsten Spohr ، مدیرعامل و رئیس شرکت هواپیمایی لوفتهانزا می گوید: جایگزین کردن هواپیماهای چهار موتوره ی گروه با هواپیماهای جدید تضمین دهنده ی عملکرد مناسب شرکت در آینده خواهد بود. از طرفی دو مدل هواپیمای بوئینگ B787 و ایرباس A350 از لحاظ بازدهی در سطحی بالا قرار داشته و سازگار با محیط زیست هستند.

هم چنین تصمیمات مربوط به نوع سرویس دهی هر هواپیما نیز در آینده ای نزدیک مشخص می شود. طبق آمار بدست آمده در ماه دسامبر سال گذشته ی میلادی ، شرکت هواپیمایی لوفتهانزا تعداد ۱۹۹ فروند هواپیمای فعال را در اختیار دارد. هم چنین این تعداد شامل دوازده فروند هواپیمای ایرباس A350-900 نیز می باشد. از طرفی از سال ۲۰۲۰ میلادی ، هواپیمای بوئینگ ۷۷۷-۹ وارد ناوگان این شرکت هواهد شد.

همان طور که گفته شده هواپیماهای بوئینگ ۷۸۷-۹ و ایرباس A350-900 سفارش داده شده عمدتا جایگزین هواپیماهای چهار موتوره ی گروه لوفتهانزا می شوند. با مدرنیزه شدن ناوگان شرکت لوفتهانزا حدود ۵۰۰ هزار تن در مصرف سوخت صرفه جویی و به نوعی ۲٫۵ میلیون تن گاز CO2 کمتر وارد هوا می شود.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 18 =