اخبارویژه

سرمایه گذاری قطر ايرويز در ایر ایتالیا کاملا موافق با موافقت نامه آسمان باز ایالات متحده-قطر است

به گزارش فلایت گلوبال، دوحه، قطر – به دنبال اتهامات اخیر دروغین مربوط به شرکت سهامی قطر هوایی در ایر ایتالیا، چنین اظهارات بی اساس و اشتباهات سازگارانه باید به صورت فوری مورد توجه قرار گیرد.

قطر ایرویز ۴۹ درصد سهام خود را در شرکت مادر ایتالیا ، AQA  نگه می دارد. دو شركت Virgin Atlantic و Aeromexico كمترين سرمايه گذاري در دلتا حفظ مي كنند و Etihad در Alitalia باقي مي ماند.

سرمایه گذاری قطر ايرويز در ایر ایتالیا و پرواز به ایالات متحده، به طور کامل با موافقت نامه آسمان باز ایالات متحده-قطر، ۲۰۱۸ و نامه ای که با این بحث ها همراه بود، کاملا سازگار است. براساس ادعاهاي نادرست، سرمايه گذار قطر ايرويز در اير ايتالي، توافق نامه را نقض مي كند كه نادرست است.

به عنوان یک موضوع حقوقی، سرمایه گذاری پیش از توافق ژانویه ۲۰۱۸ میان آمریکا و قطر به انجام رسيد.

  • این سرمایه گذاری در یک نشریه مطبوعاتی در ماه ژوئیه ۲۰۱۶ اعلام شد و در ماه مارس ۲۰۱۷ توسط کمیسیون اروپا (رقابت DG) به تصویب رسید.
  • این معامله در سپتامبر ۲۰۱۷ بسته شد.
  • مباحثي مربوط به این توافق در دسامبر ۲۰۱۷ و ژانویه ۲۰۱۸ رخ داد.

سرمایه گذاری قطر ایرلاینز در ایر ایتالیا در زمان بحث ایالات متحده-قطر موضوع دانش عمومی بود (همانطور که سرمایه گذاری قطر ايروويز در هواپیماهای دیگر بود)؛ سرمایه گذاری های هواپیمایی در طول مذاکرات به عنوان نقطه ای از نگرانی مطرح نشد. در این توافق ها سرمایه گذاری های بین المللی ذکر نشده یا ممنوع است.

علاوه بر این، قطر ایرلاینز هیچ کدام از هواپیماهای ایر ایتالیا را به ایالات متحده نمیدهد و قصد ندارد چنین کاری را انجام دهد. قطر ایرویز هرگونه خدمات هوائی برنامه پنجم آزاد را به ایالات متحده اجرا نمي كند.

۳ هواپيمايي بزرگ ایالات متحده به طور مداوم خصومت خود را با خطوط هواپيمايي جديد به بازار ایالات متحده در اروپا نشان داده اند و حملات آنها به ایر ایتالیا بر اساس هویت سهامداران اقلیت آن، تنها نشان دهنده این خصومت است. ایر ایتالیا، حامل “بزرگ ۳” به عنوان یک تهدید بزرگ برای بقای خود، یک ناوگان فقط ۱۵ هواپیما را داراست و تنها در یک شهر ایالات متحده – نیویورک – با سرویس روزانه بوده در حالی که مسیرهای دیگر، میامی، لس آنجلس و سان فرانسیسکو را كمتر سرويس مي دهد.

یادداشتهای ویراستاران:

درباره قطر ايروويز

قطر ایرویز، حامل ملی قطر، با بیش از ۲۰ سال از مکان های رفتن به همراه مسافران در بیش از ۱۶۰ مقصد کسب و کار و اوقات فراغت خود در کشتی ناوگان مدرن بیش از ۲۵۰ هواپیما، جشن می گیرد. شرکت هواپیمایی سریعترین رشد جهان در سال جاری، از جمله لیسبون، پرتغال، تعدادی از مقصد جدید هیجان انگیز را به شبکه رو به رشد خود اضافه خواهد کرد. مالت؛ رباط، مراکش؛ لنگكاوي ، مالزی؛ داوائو، فیلیپین؛ ازمیر، ترکیه؛ و موگادیشو، سومالی.

شرکت هواپیمایی قطر چندین جایزه به نام “بهترین کلاس کسب و کار در جهان” توسط جوایز جهانی هواپیمایی ۲۰۱۸ به نام “Skytrax” در اختیار سازمان بین المللی حمل و نقل هوایی قرار گرفت. این شرکت همچنین به نام «بهترین هواپیمایی در خاورمیانه»، «بهترین کلاس هواپیما در جهان» و «بهترین کلاس بيزينس»، تجربه جدید کلاس بيزينس به نام Qsuit رسميت شناخته شده است. قطر ايرويز، چهار بار عنوان هواپيمايي Skytrax Airline of  را به عنوان هواپيمايي برتر كسب كرده است.

Qsuite،  خدمات ثبت شده قطر ايروويز ، نخستین تخت دو نفره در کلاس کسب و کار و همچنین پانل های حفظ حریم خصوصی است که اجازه می دهد مسافران در صندلی های مجاور، اتاق شخصی خود را ایجاد کنند، اولین نوع خود در صنعت است.

قطر ایرلاینز اولین گیرنده خلیج برای پیوستن به اتحاد جهانی هواپیمایی وان ورلد بود و مسافران خود را از بیش از ۱،۰۰۰ فرودگاه در بیش از ۱۵۰ کشور با ۱۴۲۵۰ روز خروج از مزایای بهره برد.

Oryx One، سیستم سرگرمی Qatar Airways در پرواز، مسافرین را با حداکثر ۴،۰۰۰ گزینه سرگرمی از آخرین فیلم های فانتزی، مجموعه جعبه تلویزیون، موسیقی، بازی ها و خیلی چیزهای دیگر ارائه می دهد. مسافران پروازی Qatar Airways که توسط B787، B777، A350، A380، A319 پرواز می کنند و هواپیماهای A320 و A330 را انتخاب می کنند همچنین می توانند با استفاده از بی سیم Wi-Fi هواپيما شرکت هواپیمایی برنده جایزه و با استفاده از خدمات GSM، با دوستان و خانواده خود در سراسر جهان ارتباط برقرار کنند.

  قطر ايرويز با افتخار پشتیبانی از تعدادی از ابتکارات بین المللی و محلی هیجان انگیز اختصاص داده شده به غنی سازی جامعه جهانی که در خدمت است. قطر ایرویز، شریک رسمی فیفا، حامی رسمی بسیاری از رویدادهای ورزشی بالا است، از جمله جام جهانی ۲۰۲۲، که منعکس کننده ارزش های ورزشی به عنوان وسیله ای برای جمع آوری افراد است، چیزی که در اصل پیام تبلیغاتی شرکت هواپیمایی است  – باهم به مكان هايي برويد.

قطر ايرويز كارگو یکی از حمل و نقل بین المللی حمل و نقل هوایی بین المللی، بیش از ۶۰ مقصد حمل و نقل را در سراسر جهان از طریق مرکز جهانی دوحه در اختیار دارد و همچنین در بیش از ۲۵۰ هواپیما به بیش از ۱۶۰ مقصد اصلی تجارت و تفریح در سراسر جهان می پردازد. ناوگان حمل و نقل Qatar Airways شامل دو فروند Boeing 747-8، ۱۵ فروند Boeing 777 و هشت فروند ایرباس A330 می باشد.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − هفت =