اخبارویژه

سرمایه گذاری دولت چین جهت گسترش فرودگاه بین المللی Urumqi Diwopu

به گزارش فلایت گلوبال، با توجه به اخبار منتشر شده ، دولت چین به عنوان بخشی از برنامه ی توسعه ی خود مبلغ ۶٫۰۶ میلیارد دلار را جهت گسترش فرودگاه بین المللی Urumqi Diwopu اختصاص می دهد. این فرودگاه بین المللی در شهر Urumqi واقع در کشور چین قرار گرفته است.

طبق برنامه ریزی های انجام شده گسترش این فرودگاه تا سال ۲۰۳۰ میلادی زمان خواهد برد و پس از آن انتظار می رود که فرودگاه پیشرو به صورت سالیانه حدود ۶۳ میلیون مسافر و حدود ۷۵۰ هزار تن محموله را به راحتی مدیریت نماید.

یکی از بخش های پروژه ی گسترش فرودگاه بین المللی Urumqi Diwopu ، احداث دو باند پرواز جدید می باشد. و لذا برای این کار محوطه ای با ابعاد ۴۰۰ هزار متر مربع در نظر گرفته شده است.

هم چنین به عنوان بخشی از این پروژه ، سه عدد سالن انتظار جدید در فرودگاه ساخته می شود که تمامی آنها به صورت مستقیم به ترمینال مرکزی فرودگاه متصل خواهند شد. تمامی بخش های این پروژه ی گسترش دهنده به نوعی طراحی و انتخاب شده است که در آینده به خوبی پاسخگو افزایش تعداد مسافران باشد.

فرودگاه بین المللی Urumqi Diwopu یک فرودگاه مسافربری عمومی بوده و در شهر اورومچی واقع در کشور چین قرار گرفه است. فرودگاه پیشرو در حال حاضر مجهز به یک باند پرواز بتنی به طول ۳۶۰۰ متر بوده و ارتفاع آن از سطح دریا حدود ۶۴۸ متر می باشد.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 13 =