اخبارویژه

دو هزارمین جت مسافربری کمپانی بوئینگ به گروه هواپیمایی Xiamen Airlines تحویل داده شد

به گزارش فلایت گلوبال،شرکت بوئینگ به صورت رسمی اعلام کرد که دو هزارمین جت مسافربری خود را به گروه هواپیمایی Xiamen Airlines تحویل داده است. لازم به ذکر است که این جت مسافربری از مدل B737 Max می باشد. جالب است بدانید که کمپانی بوئینگ در حدود ۴ دهه ی پیش اولین هواپیمای مسافربری خود را به یک گروه هواپیمایی چینی فروخته است. و در طی ۵ سال گذشته این کمپانی تعداد یک هزار فروند هواپیمای خود را به حامل های هوایی مختلف در این کشور تحویل داده است.

هواپیمای بوئینگ B737 Max تحویل داده شده به گروه هواپیمایی Xiamen Airlines هشتیمن فروند از خانواده ی MAX در ناوگان گروه هواپیمایی پیشرو می باشد. به علاوه شرکت هواپیمایی Xiamen Airlines با داشتن ۲۰۰ فروند هواپیمای بوئینگ بزرگترین اپراتور این نوع از هواپیما در کشور چین می باشد.

طبق پیش بینی های انجام شده توسط کمپانی بوئینگ ، کشور چین تا سال ۲۰۳۸ میلادی تعداد ۶۷۹۰ فروند هواپیمای جدید را سفارش می دهد که مبلغ این تعداد هواپیما برابر با ۱٫۲ تریلیون دلار خواهد بود. هم چنین انتظار می رود که در طی ۲۰ سال آینده ناوگان هوایی کشور چین به میزان دو برابر افزایش یابد.

شرکت هواپیمایی Xiamen Airlines ابتدا در سال ۱۹۸۴ میلادی تاسیس گردید. دفتر مرکزی این گروه در شهر شیامن قرار گرفته و فرودگاه های زیامن گائوچی ، فوژو چنگل و هانگجو ژیاشان به عنوان قطب های اصلی پروازهای این شرکت شناخته می شوند.

شرکت هواپیمایی Xiamen Airlines به صورت روزانه تعداد ۶۰۶ پرواز را در ۳۲۵ خط هوایی متفاوت و به ۹۲ مقصد مختلف مدیریت می کند. هم چنین طبق آماری در سال ۲۰۱۲ میلادی این گروه در طی آن سال بیش از ۱۸٫۵ میلیون مسافر را جا به جا نموده است.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − پنج =