اخبارحوادث

دلیل لغو پروازهای فرودگاه لارستان، تعمیر هواپیماهاست

مدیر روابط عمومی اداره کل فرودگاه بین المللی آیت اللهی لارستان گفت: کمبود ناوگان هوایی و از خط خارج کردن چندین هواپیما به دلیل تعمیر و نقص فنی و استفاده در خطوط اصلی کشور از دلایل لغو پروازهای این فرودگاه است.

به گزارش فلایت گلوبال، مجید آبنوس در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد: به دلیل مشکلات یاد شده شرکت ایران ایر اعلام کرده است پروازهای فرودگاه لارستان در چند روز آینده لغو خواهد شد.
با اعلام شرکت هواپیمایی ایران ایر، پروازهای خطوط هوایی تهران – لار- کویت و بالعکس که در روزهای دوشنبه، سه شنبه و جمعه هر هفته صورت می گرفت ٢٢ تیرماه لغو شد.
همچنین نامه دیگر این شرکت حاکی است که در تاریخ های ٢٩تیرماه ،٢و٥مردادماه پروازهایی که با هواپیمای ایرباس ٣٢٠ به مقصد های یادشده انجام می شد لغو شد.
مسئولان و نماینده مردم لارستان عصر شنبه با حضور در دفتر مدیر عامل شرکت هواپیمایی ایران ایر در تهران با وی جلسه ای برگزار کردند که از نتایج آن اطلاعی در دست نیست.
براساس اعلام سایت رسمی فرودگاه لارستان، این فرودگاه پس از زلزله سال ۱۳۳۹ برای کمک رسانی به مردم آسیب دیده تأسیس شد.
پس ازانقلاب و با توجه به کسب و کار بیشتر مردم منطقه در کشورهای حوزه خلیج فارس و همچنین تشکیل دانشگاه ها و مراکز علمی ، انجام پروازهای داخلی و خارجی ضرورت یافت و این فرودگاه در سال ۱۳۷۲ به عنوان مرز هوایی شناخته شد.
فرودگاه لارستان با ۸۰ درصد پروازهای خارجی به مقاصد دبی- کویت و قطر و شارجه و ۲۰ درصد پروازهای داخلی به مقصد تهران فعالیت دارد.
طبق آخرین آمار منتشر شده این فرودگاه به لحاظ تعداد پروازهای خارجی در رتبه ششم فرودگاه های کشور قرار گرفته است.
در سال ۱۳۸۵ با تصویب هیأت مدیره شرکت فرودگاه های کشوراین فرودگاه از اداره کل فرودگاه استان فارس منفک شد و در بیست و هشتم آذر ۱۳۹۱ فرودگاه یاد شده به اداره کل فرودگاه لارستان ارتقا یافت.
شهرستان لارستان به مرکزیت شهرلار در ۳۷۸ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =