اخبارسفرویژه

درباره مراکز vsglobal بیشتر بدانید

مراکزی که درخواست ویزا را تسهیل می کنند

اخیرا سفارت خانه های زیادی در ایران پذیرش پرونده های مربوط به اخذ ویزا را به شرکت خصوصی وی اف اس گلوبال (VFS) واگذار نموده اند. اما وی اف اس گلوبال چیست ؟

وی اف اس گلوبال یا همان مرکز وک (VAC)، شرکتی خصوصی است که کارهای مربوط به بررسی و جمع آوری مدارک و همچنین خدمات مربوط به بیومتریک (ثبت اثر انگشت و تصویر چهره) را در جهت تسهیل خدمات کنسولی انجام می دهد.

این شرکت در سال ۲۰۰۱ در هند فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر در ۱۲۹ کشور دنیا و با نزدیک به ۲۵۰۰ مرکز در جهت تسهیل امور کنسولی فعالیت میکند.

شرکت وی اف اس گلوبال (VFS) در سال ۱۳۹۴ با همکاری سفارت انگلستان فعالیت خود را در ایران آغاز کرد. بعد از این زمان سفارت خانه های دیگری از جمله فرانسه (تیر ۱۳۹۶)، هلند (مرداد ۱۳۹۶)، نروژ، سوئد و اتریش خدمات پذیرش ویزای خود را به این شرکت واگذار کردند.تقریبا اغلب کشورهای اروپایی خدمات خود را در این دفاتر ارائه می دهند.

وی اف اس گلوبال

در واقع اگر شما قصد دریافت ویزا از این کشورها را داشته باشید، جهت انجام امور مربوط به تشکیل پرونده و احراز هویت، به جای مراجعه به سفارت، می بایست به مراکز این شرکت که با نام VAC یا همان Visa Application Center شناخته می شوند مراجعه نمایید.

توجه داشته باشید که هر مرکز به صورت اختصاصی کارهای مربوط به یک سفارتخانه را انجام خواهد داد. بنابراین قبل از مراجعه به مراکز مربوط به سفارتخانه هر کشور، می بایست از آدرس صحیح آنها مطلع شوید.

وی اف اس گلوبال فقط مجاز به ارائه خدمات پشتیبانی اداری از جمله جمع آوری درخواست های ویزا و پس دادن پاسپورت ها در نامه های مهر و موم شده به متقاضیان بوده و تصمیم گیری در مورد صدور یا رد کردن ویزا و زمان پردازش یک درخواست ویزا توسط سفارتخانه ها انجام می شود.

در واقع وی اف اس گلوبال نقش و یا تأثیری در نتیجه درخواست ویزا ندارد و هیچ گونه مشاوره ارزیابی مربوط به ویزا به متقاضیان ارائه نمی دهد.

وی اف اس گلوبال هیچ گونه وابستگی به هر نوع نهادی (مثلاً شرکت های مسافرتی، ادارات تایپ و تکثیر، آژانس های رزرو پرواز و بیمه های مسافرتی) در ایران برای ارائه هرگونه مشاوره مربوط به ویزا یا خدمات به متقاضیان ندارد.

مطمئن شوید که فقط از کارکنانی که واقع در داخل محوطه VAC هستند خدمات دریافت می کنید. کارکنان مرکز VAC به راحتی از طریق یونیفرم رسمی وی اف اس گلوبال، مدال های شناسایی و برچسب های اسم، قابل شناسایی هستند.

برای گزارش دادن در مورد اشخاص یا نهادهایی که ادعا می کنند از نمایندگان مجاز وی اف اس گلوبال هستند یا در مورد هرگونه مسائل مرتبط این چنینی، لطفاً با آدرس https://www.vfsglobal.co.uk/iran/feedback_complaints.html مکاتبه کنید.

توجه کنید که دسترسی به مرکز VAC تنها منحصر به متقاضیان ویزا است. تنها موارد مستثنی از این اصل عبارتند از:

کودکان زیر ۱۸ سال که نیاز به همراهی والدین یا قیم دارند.(پرسنل مرکزدرخواست ویزا نمی توانند چنین نقشی را ایفا کنند)

افراد سالخورده و بیمار و یا متقاضیان معلول که نیازمند کمک جهت ارائه درخواستشان هستند.(متقاضیانی که شامل این گروه می شوند باید درهنگام رسیدن به مرکز، کارکنان امنیتی را مطلع سازند.)

 

وی اف اس گلوبال
وی اف اس گلوبال

گوشیهای موبایل و تبلت ها در مرکز VAC مجاز هستند، اما آنها باید در حالت سکوت و یا لرزش قرار بگیرند.این حالت ها باید قبل از ورود به مرکز VAC فعال شوند. دستگاههایی که قابلیت فعال سازی این موارد را ندارند نمی توانند به داخل VAC آورده شوند.

تحت هیچ شرایطی عکاسی، فیلمبرداری و یا ضبط صدا مجاز نمی باشد. چنانچه درحال انجام کار با پرسنل مرکز VAC هستید، گوشیهای موبایل باید دور از دسترس باشند.

هر متقاضی در مرکز VAC مجاز به حمل تنها یک کیف به سایز معمول  (۵۵ در۳۵ در۲۰ سانتیمتر) یا (۲۱٫۵ در۱۳٫۵ در ۸ اینچ) می باشد. کیف های بزرگتر نمی توانند به داخل مرکز آورده شوند و باید در مکان دیگری نگهداری شوند.

مواردی که به دلایل امنیتی نمی توانید در مرکز VAC به همراه داشته باشید عبارتند از:

انواع ابزارهای باطری دار و یا الکترونیکی مانند دوربین، تبلت ها، کاستهای صوتی/ویدئو، دیسکهای فشرده، MP3، فلاپی ها، لپ تاپ ها و یا دستگاه پخش موسیقی قابل حمل، هارد دیسک، درایو قلمی/انگشتی، دستگاههای جاسوسی، دستگاههای ضبط صدا و یا هر نوع دستگاهی که در روند کار اختلال بوجود آورد.

  • بسته ها یا پاکتهای سربسته.
  • هر نوع وسیله قابل اشتعال نظیرجعبه کبریت، فندک، سیگارهای الکتریکی و سوخت.
  • هر نوع اشیاء تیز نظیر قیچی، چاقوهای جیبی، ناخن گیر.
  • هر نوع اسلحه یا اشیاء سلاح مانند و یا مواد منفجره.
  • موارد دیگری هم هستند که ممکن است برطبق نظر کارکنان امنیتی ممنوع باشند.

توجه کنید: مرکز VAC قادر به نگهداری از اشیاء ممنوعه نیست. متقاضیان می بایست قبل از ورود به مرکز VAC اقدامات لازم جهت نگهداری از متعلقاتشان را مهیا سازند.

قانون حفاظت از داده ها

قانون حفاظت از داده ها، اداره ویزا و مهاجرت انگلستان و VFS Global را از ارائه هرگونه اطلاعات در مورد درخواست نامه به هر کسی غیر از متقاضیان ویزا و یا نماینده مجازشان منع می کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 14 =