اخبارتکنولوژی

خودروی پرنده BlackFly رونمایی شد

مسابقه ای که بین شرکت ها جدیدا شروع شده است ساخت یک ماشین پرواز است . از اوبر تا ولوو همه به دنبال ساخت ماشین هایی هستن که روی هوا حرکت می کنند.

به گزارش فلایت گلوبال، این هفته شرکت Opener شرکت کانادایی ،خودرو جدید خود را به نام BlackFly رونمایی کرد. یک هواپیما یک نفره که می تواند تا ۲۵ مایل با سرعت ۶۲ مایل در ساعت حرکت کند. از آنجا که این عملیات با یک جوی استیک ساده انجام می شود نباید مجوز خلبان را درخواست کند، هرچند اپراتورها نیاز به آموزش دارند.

BlackFly توسط هشت مهندس نیروی دریایی، طراحی شده است. این وسیله نقلیه می توانددر آب نیز به کار گرفته شود و به صورت دوزیستان باشد، اما این محصول طراحی شده است تا بهترین کار را برای فضاهای آبی و هوایی انجام دهد. وسیله نقلیه پرنده می تواند به مدت بیش از ۳۰ دقیقه وظیفه فوق العاده ای داشته و دارای ویژگی بازگشت خودکار به خانه نیز دارد.

دقیقا مشخص نیست BlackFly چه هزینه ای خواهد داشت، اما با توجه امکانات آن می توان آن را با قیمت یک وسیله نقلیه ورزشی مقایسه کرد. البته به نظر می رسد قیمت های مدل های اولیه، بالاتر خواهد بود، اما این شرکت می خواهد این هواپیمای شخصی را مقرون به صرفه نگه دارد. مارکوس لنگ، مدیر عامل شرکت اپنر، گفت: “ما قیمت های رقابتی را در تلاش برای دموکراتیزه کردن حمل و نقل شخصی سه بعدی خواهیم داشت.”

لری پیج، یکی از بنیانگذاران گوگل، یکی از پشتیبانان این پروژه است. اما اینشرکت تنها شرکتی نیست که بر روی این پروژه ها کار می کنند. اوبر، ایرباس، ولوو، تویوتا و سایر شرکت ها نیز به طور جدی روی این تکنولوژی کار می کنند. باید منتظر ماند و دید کدام یک از این شرکت ها این مسابقه را خواهند برد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =