اخبارویژه

جان باختن تمامی سرنشینان هواپیمای بوئینگ شرکت Ethiopian Airlines

به گزارش فلایت گلوبال، شرکت هواپیمایی Ethiopian Airlines به صورت رسمی تایید کرد که هیچ کدام از سرنشینان هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ Max 8 آنها زنده نمانده­اند. این سانحه­ حدود چند دقیقه پس از بلند شدن هواپیما از باند فرودگاه Addis Ababa رخ داده است.

آقای Tewolde Gebremariam ، مدیر اجرایی شرکت هواپیمایی Ethiopian Airlines با حضور در محل حادثه تایید کرد که متاسفانه هیچ کدام از سرنشینان هواپیما در پی این سانحه زنده نمانده­اند.

شرکت هواپیمایی Ethiopian Airlines تایید می­کند که هواپیمای بوئینگ ۷۸۷ Max 8 آنها شامل ۱۵۷ سرنشین بوده است. که از این تعداد ۱۴۹ نفر مسافران و مابقی نیز خدمه­ی پرواز بوده­اند.

هواپیمای بوئینگ ۷۸۷ Max 8 متعلق به شرکت هواپیمایی Ethiopian Airlines با کد پرواز ET302 از پایتخت کشور اتیوپی به مقصد شهر نایروبی در حال پرواز بود. که متاسفانه چند دقیقه پس از برخواستن باند فرودگاه دچار حادثه گردید. و تمامی سرنشینان آن جان خود را از دست دادند.

شرکت هواپیمایی Ethiopian Airlines به عنوان حامل هوایی ملی کشور اتیوپی شناخته شده و بزرگترین گروه هوایی قاره­ی آفریقا از لحاظ تعداد مسافر محسوب می­شود. این شرکت ابتدا در تاریخ ۳۱ دسامبر سال ۱۹۳۵ میلادی تاسیس و سپس فعالیت خود را به صورت رسمی از سال ۱۹۴۶ میلادی آغاز نمود.

دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی Ethiopian Airlines در شهر آدیس آبابا قرار داشته و فرودگاه بین المللی بوول نیز به عنوان قطب اصلی پروازهای این حامل هوایی شناخته می­شود. شرکت پیشرو یکی از اعضای اتحادیه­ی Star Alliance بوده و به مقاصد متعددی در داخل و خارج از کشور اتیوپی سرویس می­دهد. جالب است بدانید که طبق آمار بدست آمده از این گروه در سال ۲۰۱۴ میلادی تعداد کارکنان آن بیش از ۸ هزار نفر تخمین زده شده است.

The New Spirit of Africa نیز شعار اصلی شرکت هواپیمایی Ethiopian Airlines می­باشد.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 10 =