اخبارویژه

توافق جامع حمل و نقل هوایی کشور قطر با اتحادیه ی اروپا

به گزارش فلایت گلوبال،خانم Violeta Bulc ، عضو کمیسیون حمل و نقل اروپا به صورت رسمی از توافق جامع حمل و نقل هوایی میان کشور قطر و اتحادیه ی اروپا خبر داد.

دولت کشور قطر و کشورهای حاضر در اتحادیه ی اروپا نیز موفقیت آمیز بودن این توافق را تایید کردند. این همکاری تاریخی برای اولین بار میان کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و یکی از کشورهای حاضر در شورای همکاری خلیج فارس به انجام رسیده است. با توجه به این همکاری ، مزایای قابل توجهی در اختیار حامل های هوایی هر دو طرف قرار گرفته و برای ایجاد یک چارچوب پایدار جهت انجام عملیات های آینده بسیار موثر می باشد. به علاوه طبق این توافق ، تمامی حامل های هوایی ۲۸ کشور عضو اتحادیه ی اروپا و کشور قطر می توانند بدون محدودیت به مرزهای هوایی یکدیگر دسترسی داشته باشند.

آقای Akbar Al Baker ، مدیر اجرایی شرکت هواپیمایی قطر می گوید: این همکاری نشان دهنده ی اعتماد بالای هر دو طرف به یکدیگر می باشد. اعتمادی که از طریق تعاملی مثبت به وجود آمده است. گروه ما امیدوار است این همکاری ، سبب تشویق دیگر بلوک های تجاری و بازارهای مهم حمل و نقل هوایی جهت دستیابی به تجارت هوایی آزاد در نسل های آینده شود.

وی می افزاید: توافقنامه ی پیشرو یک پلتفرم مشترک برای گروه های هواپیمایی اتحادیه ی اروپا و کشور قطر محسوب شده و در ایجاد فرصت های جدید و درک بهتر هر دو طرف بسیار موثر خواهد بود. ما در حال نزدیک شدن به اصل رقابت عادلانه هستیم. رقابتی که در آن مشتری حرف اول را می زند و سهم هر برند با توجه به خدمات آن تعیین می شود.

آقای Henrik Hololei ، مدیر کل حمل و نقل کمیسیون اروپا می گوید: ما از همکاری خود با کشور قطر بسیار خوشحالیم. در چند وقت اخیر و با پشتیبانی افراد مختلف توانستیم اختلافات خود را کنار گذاشته و راهی مشترک برای همکاری را پیدا کنیم.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =