اخبارتکنولوژیویژه

تاکسی های پرنده در المپیک ۲۰۲۴ پاریس

به گزارش وب سایت فلایت گلوبال، المپیک، بزرگ ترین رویداد ورژشی در سطح جهان می باشد که هر چهار سال یک بار در یکی از شهرهای مختلف میزبانی می شود. این رویداد به قدری بزرگ و فراگیر می باشد که اگر در هر شهری برگزار شود می تواند در طول یک ماه ترافیک کاری و حمل و نقلی باورنکردنی را به آن شهر منتقل سازد.

اگر المپیک را در کنار پاریس تصور کنیم، وضعیت خیلی پیچیده تر نیز خواهد شد. بنابر اعلام رسمی کمیته المپیک، میزبانی این رویداد در سال ۲۰۲۴ برعهده پاریس بوده و به این ترتیب از هم اکنون نگرانی های زیادی در زمینه حمل و نقل افراد در سطح شهر ایجاد شده است. البته که تکنولوژی همیشه به کمک بشر آمده و به نظر می رسد که این نگرانی نیز با طراحی و توسعه ایده هایی جدید در حال رفع شدن است.

تاکسی های پرنده، ایده ای جدید می باشد که به نظر می رسد تا شروع المپیک بتواند که به مرحله اجرایی شدن برسد. برای اتفاق افتادن چنین موضوعی شرکت ایرباس با همکاری Aeroports de Paris و اداره حمل و نقل پاریس در حال بررسی هستنند. آن طور که بیان شده است، وظیفه این تاکسی ها منتقل کردن توریست ها از فرودگاه Charles de Gaulle به سطح شهر است. جالب است بدانید که در حال حاظر برای رسیدن از فرودگاه به هتل توسط مترو و یا اتوبوس چیزی در حدود یک ساعت زمان لازم می باشد، اما با شروع به کار این تاکسی ها، این زمان به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

هم اکنون که این سیستم در حال توسعه می باشد که شرکت Aeroports de Paris وظیفه دارد که تا اواخر سال جاری میلادی محلی را برای استقرار تاکسی های پرنده درنظر بگیرد و پس تا ۱۸ ماه پس از آن عملیات عمرانی و آماده سازی ان طی شود. سپس در آخرین قدم عملکرد این سیستم ابتدا توسط هلیکوپترهای موجود در بازار مورد بررسی قرار می گیرد تا از درستی پروژه انجام شده اطمینان حاصل شود.

با این حال تا این لحظه ابهامات زیادی درباره نحوه انجام این پروژه مطرح بوده و طبیعتا مهم ترین مسئله نیز بحث امنیت مسافران خواهد بود. از سوی دیگر شرکت سازنده باید بتواند باتری هایی را طراحی کند که توانایی شارژدهی برای پرواز میان فرودگاه تا هتل را داشته باشد. البته وجود قوانین موجود برای پرواز اجسام نیز از دیگر نکات هائز اهمیت می باشد. به همین دلیل پیش بینی می شود که پیش از آغاز به کار رسمی این سیستم در پاریس، ابتدا در شهرهای دیگر به صورت آزمایشی راه اندازی شود.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =