اخبارویژه

تاریخ آغاز عملیات هواپیمای ایرباس A321neo شرکت SAS Scandinavian Airlines مشخص شد

به گزارش  فلایت گلوبال، آقای Rickard Gustafson ، رئیس شرکت هواپیمایی SAS Scandinavian Airlines چندین روز پیش و در طی یک تماس تلفنی اعلام کرد که عملیات های هواپیمای ایرباس A321neo آنها از تابستان سال آینده ی میلادی آغاز می شود. البته در ابتدا و برای شناخت بیشتر از بازار هدف پروازها به صورت آزمایشی و توسط سه فروند از این نوع هواپیمای انجام خواهد شد.

آقای Gustafson می گوید: در ابتدا گروه ما عملیات ها را در مقیاسی کوچک تر اجرا می کند. تا یک شناخت کلی از بازار هدف به دست آید. زیرا ما به دنبال یک عملیات سودآور هستیم و لذا این فرآیند آزمایشی برای گروه ما و پیش از آغاز عملیات های اصلی بسیار مهم است.

رئیس شرکت هواپیمایی SAS Scandinavian Airlines به صورت مستقیم نامی از مقاصد عملیات پیشرو نیاورد. اما سواحل شرقی کشور ایالات متحده ، منطقه ی خاورمیانه و هند را از گزینه های احتمالی دانست. به علاوه آقای Gustafson خاطر نشان کردند که هواپیماهای پیشرو می توانند برای سرویس دهی مستقیم به دیگر شهرهای حوزه ی اسکاندیناوی نیز مورد استفاده قرار گیرند.

آقای Gustafson می گوید: به عنوان مثال شهر بوستون را در نظر بگیرید. گروه ما می تواند در طی فصل تابستان و با به کارگیری یک فروند هواپیمای بدنه ی عریض به این شهر سرویس دهد. اما این فرآیند در طی فصل زمستان و با استفاده از همان هواپیما به هیچ وجه اقتصادی نیست. حال اگر ما بتوانیم در طی فصل زمستان از یک هواپیمای بدنه ی لاغر مانند ایرباس A321neo در این سرویس استفاده کنیم. در نتیجه سرویس شهر بوستون را می توانیم در تمامی طول سال در اختیار داشته باشیم.

طبق اطلاعات ، هواپیمای ایرباس A321neo این حامل هوایی دارای سه کلاس پروازی خواهد بود. با توجه به گزارشات ، شرکت هواپیمایی SAS Scandinavian Airlines در حال حاضر دارای ۲۴ فروند هواپیمای A321-200neo است و تعداد ۶۱ فروند دیگر را نیز سفارش داده است. از دیگر هواپیماهای لاغر پیکر این شرکت می توان به چهار فروند هواپیمای ایرباس A319-100 ، یازده فروند هواپیمای ایرباس A320-200 ، هشت فروند هواپیمای ایرباس A321-200 ، پنج فروند هواپیمای بوئینگ B737-600 ، ۲۷ فروند هواپیمای بوئینگ B737-700 و ۲۹ فروند هواپیمای بوئینگ B737-800 اشاره نمود.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − شش =