اخبارویژه

ایرباس از فناوری روز برای تولید هواپیما بهره می گیرد

به گزارش وب سایت فلایت گلوبال، ايرباس از پيشرفت هاي مايكروسافت استفاده كرده و با ابزارهاي آن سعي مي كند كه هواپيماهاي بهتري را توليد كند. شركت ايرباس يكي از شركت هاي پيشرو در حوزه توليد هواپيماهاي نظامي، مسافري و تجاري بوده و حتي لانچرهاي موشك را هم توليد مي كند.

به تازگي مايكروسافت شريك تجاري ايرباس شده و با محصولات اين شركت سعي مي كند كه هواپيماهاي بهتري را توليد كند. ايرباس با محصولات واقعيت تركيبي هولولنز ۲ و آژور توانسته كه ۸۰ درصد در زمان طراحي صرفه جويي كرده تا ۳۰ درصد پرسنل مي توانند وظايف پيچده را به سرعت انجام دهند.

كاربردهاي هولونيز  بسيار متنوع است. كارآموزان مي توانند با واقعيت تركيبي به بسياري از جزئيات محيط مجازي دسترسي داشته باشند. به عبارت ديگر با اين فناوري، نياز به هواپيما يا قطعات هواپيما از بين خواهد رفت. كارآموزان مي توانند با واقعيت تركيبي به اشكال سه بعدي دسترسي داشته باشند كه در آموزش هاي سنتي غيرممكن بود.

طراحان هولولنز مي توانند طراحي هاي خود را به صورت مجازي تست و آمادگي طرح ها را براي توليد بررسي مي كنند. طراحان با واقعيت تركيبي مي توانند تا ۸۰ درصد طرح ها خود با سرعت بيشتري تست كرده و در مدت زمان كوتاهي آمادگي طرح را بررسي كنند. كارگران خط توليد مي توانند با واقعيت تركيبي دادهاي نحوه توليد هواپيما را بررسي كرده و در نهايت موفقيت طرح ها را بيازمايند.

مهندسان خط توليد مي توانند انواع روش هاي نصب و مونتاژ را با واقعيت تركيبي در قطعات نمايشي بررسي كرده و در نتيجه طراحان و تكنسين ها مي توانند قطعات پيچيده را بررسي كرده و نتايج طرح هاي خود را از قبل بررسي كنند. شركت ايرباس با واقعيت تركيبي سعي مي كند كه زمان توليد هواپيما را تا سه برابر افزايش دهد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =