اخبار

ایرباس از بوئینگ در تحویل هواپیما به مشتریان سبقت گرفت

ایرباس اعلام کرد تحویل سفارش‌هایش ۲۸ درصد در نیمه اول سال جاری میلادی افزایش یافته و برای اولین بار در هشت سال گذشته این هواپیما سازی را از بویینگ جلو انداخته است.

به نقل از رویترز، ایرباس تایید کرد تحویل سفارش‌هایش ۲۸ درصد در نیمه اول سال جاری میلادی افزایش یافته و برای اولین بار در هشت سال گذشته این هواپیما سازی را از بویینگ جلو انداخته است. انتظار نمی‌رود زمین گیری مکس ۷۳۷ به زودی ها پایان یابد .

ایرباس اعلام کرد ۳۸۹ هواپیما در نیمه اول سال تحویل داده است. در این بین، بوئینگ طی این مدت ۳۷ درصد کاهش در تحویل هواپیماهایش را گزارش داد که دلیل آن زمین‌گیر شدن پرفروش‌ترین هواپیمای آن پس از دو سقوط مرگبار است .

ایرباس ۸۸ سفارش خالص برای نیمه اول سال ثبت کرد و به راحتی از بویینگ پیشی گرفت . بویینگ ۱۱۹ سفارش منفی داشت چون تعداد لغو سفارشاتش بیش از ثبت آنها در این مدت بود .

ایرباس ۱۲۳ سفارش خالص برای هواپیماهای باریک بدنه در نیمه اول سال داشته، در حالی که این رقم برای بویینگ منفی ۱۸۰ سفارش بود. ولی بویینگ در گروه هواپیماهای پهن بدنه با ۶۱ سفارش از ۳۵ سفارش منفی ایرباس پیشی گرفت .

این ارقام هیچ کدام به اندازه ثبت سفارش ۲۰۰ مکس ۷۳۷ توسط گروه خطوط هوایی بین المللی مالک بریتیش ایرویز در نمایشگاه هوایی ماه گذشته پاریس شگفت آور نیست .

یک مشکل جدید در مورد جت های مکس باعث تاخیر در ورود آنها به آسمان حداقل تا پایان سپتامبر خواهد شد. این مسئله برنامه اپراتورهای خطوط هوایی را مختل کرد و به هزینه های بویینگ افزود .

بویینگ برای مقابله با این مشکل تولید جت های مکس را از ۵۲ به ۴۲ هواپیما در ماه کاهش داد .این کار یک میلیارد دلار در سه ماهه اول سال برای این شرکت هزینه دربرداشت .

ست سیفمن، تحلیلگر جی پی مورگان تخمین می زند تاخیر جدید باعث شود بویینگ تولیدش را یک بار دیگر در سه ماهه دوم کاهش دهد .

تحویل هواپیماهای مکس در مارس پس از سقوط خطوط هوایی اتیوپی که ۱۵۷ نفر را کشت ، متوقف شد و از آن زمان بویینگ سفارش جدیدی برای هواپیماهای مکس گزارش نداده است .

تحلیلگران انتظار ندارند این هواپیما قبل از ماه دسامبر به ناوگان هوایی بازگردد. آنها ثبت سفارش صفر را برای مکس در سه ماهه دوم و سوم ۲۰۱۹ پیش بینی کرده اند. در این صورت، سفارشات تحویل داده شده مکس در کل سال ۲۳۶ هواپیما خواهد بود . بویینگ در ۲۰۱۸ ، ۵۸۰۷۳۷ هواپیما تحویل داد .

سفارشات خالص این هواپیما ساز آمریکایی برای شش ماه اول سال منفی بود . منفی ۱۱۹ سفارش. در حالیکه ایرباس ۸۸ سفارش داشت .

از زمان سقوط مرگبار مکس، خطوط هوایی کمی به آن اطمینان کرده اند. گروه خطوط هوایی بین المللی مالک بریتیش ایرویز ماه گذشته نامه‌ای برای سفارش ۲۰۰ مدل از این هواپیما امضا کرد .

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − دوازده =