اخبارویژه

امريكن ايرلاينز حداکثر ۸ لغو پرواز را به ماه ژوئن تمديد مي كند

به گزارش فلایت گلوبال، خلبانان امريكن ايرلاينز می گویند که مسافران هنگام پرواز در هواپیمای بدون سرنشین ۷۳۷  Max 8هواپیمای بوئینگ با اطمینان مطمئن هستند. این هواپیماها از زمان دو بار سقوط مرگبار در ماه های اخیر زمين گير شده اند.

امريكن ايرلاينز در اوایل ماه ژوئن به علت ادامه پروازهاي مداوم اوليه Boeing 737 Max، ۹۰ نود روز پرواز را تحت تاثير قرار خواهد داد. این شرکت هواپیمایی قبلا ۹۰ پرواز روزانه را تا ۲۴ آوریل که به دلیل تلفات موقت هواپيماي ۲۴Max لغو کرده است اداره هواپیمایی فدرال در ۱۳ مارس اين هواپيماها را مديريت مي كند ، زیرا آخرین مدل هواپيماي ۷۳۷ بوئینگ در کمتر از پنج ماه دو سقوط مرگبار داشته است.

امريكن اعلام کرد که پرواز را از ۵ ژوئن به طور فعال لغو می کند و زمان پرواز هواپیمایی و گزینه های بیشتر پرواز را برای مسافران تحت تاثیر قرار می دهد و باعث کاهش لغو پرواز در آخرین لحظه می شود. امريكن دارای ۶۷۰۰ پرواز روزانه است.

هواپیمایی جنوب غربی، بخاطر لغو پروازهاي هواپيماي Max 8 مضمحل شد، در روز ۲۹ مارس اقدام مشابهی را انجام داد، در حالی که تصمیم گرفت حداکثر ۸ فروند از ۳۴ فروند هواپیمای خود را از تاریخ پرواز خود حداقل از ماه می سال نگه دارد. امريكن دارای ۲۴ فروند هواپیما در ناوگان خود است. داگ پارکر، مدیر عامل شرکت آمریکایی، به این نکته اشاره کرده بود که لغو اضافی پرواز در آینده لحاظ مي شود.

این شرکت هواپیمایی گفت که مسافران آسیب دیده از طریق تلفن یا ایمیل مطلع خواهند شد و یادآور می شوند که این تنها لغو پروازهای انجام شده در هواپيماي Max8 نیست. پروازهاي هواپيماي Max8 ايرلاين در میامی متمرکز شده بود و تنها لغو این پروازهای به شدت تحت تاثیر این عملیات قرار گرفت. در عوض، خطوط هوایی تعداد مسیرهای دیگر و با استفاده از هواپیماهای آزاد در مسیرهای سابق هواپيماي Max8 را کاهش می دهد.

مسافران که پروازهای خود را لغو می کنند، واجد شرایط بازپرداخت می شوند،  صرف نظر از نوع بليتي كه خريداري كرده اند.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 1 =