اخبارویژه

استراتولانچ، بزرگترين هواپيماي جهان، اولين پرواز خود را به انجام مي رساند

به گزارش وب سایت فلایت گلوبال، استراتولانچ، بزرگترین هواپیمایی که تاکنون ساخته شده است، اولین پرواز خود را در روز شنبه را از ناحیه پویا و فضایی موجاوه کالیفرنیا، سخنگوی آندریا کورتنی، در بیانیه ای به «روزنامه امريكن تودي» آن را تایید کرد.

در اين بيانيه آمده است كه اين هواپيما مي تواند در هر ساعت ۱۸۹ مايل پرواز كند، هواپيما به مدت ۵/۲ ساعت روي صحراي موجاوه و در ارتفاع ۱۷۰۰۰ پايي پرواز كرد. به عنوان بخشي از برنامه پرواز، خلبانان عملكرد هواپيما و كيفيات استفاده از هواپيما را قبل از نشست موفق در فرودگاه هوايي و فضايي موجاوه بررسي كردند.

اين هواپيما، بزرگترين هواپيماي جهان است ـ ۳۸۵ فوت اندازه گيري شده كه نسبت به زمين فوتبال ليگ فوتبال ملي بزرگتر است و ۵۰۰۰۰۰ پوند وزن دارد كه از بوئينگ ۷۴۷ بزرگتر بوده و شش موتور ۷۴۷ را به رخ مي كشد.

سیستم های استراتولانچ ، شرکت هواپیمایی که توسط اواخر مایکروسافت بنیانگذار مایکل پل آلن تاسیس شده است، از سال ۲۰۱۱ به عنوان بخشی از برنامه ای برای سفر به مدارهاي پاين زمین برنامه ريزي داشته و به آن ها نيز سفر كرده است.

مدار پايين زمين دسترسي هايي ايجاد شد و منافع بسيار زيادي دارد. الن در لينكدين در سال ۲۰۱۶ نوشت كه براي مثال، ما مي توانيم از ماهواره ها استفاده كنيم كه مي توانند ما را نسبت به درك شرايط آب و هوايي و تغيير آن ها كمك كرده و بهره وري كشاورزي را افزايش دهند و مي توانيم شيمي جوي را از نزديك مطالعه كرده و تغييرات جوي را كاهش دهيم.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =