اخبارویژه

آغاز فعالیت پهپاد گوگل در استرالیا

به گزارش وب سایت فلایت گلوبال، شرکت گوگل به عنوان یکی از کمپانی های مطرح تولیدکننده محصولات دیجیتال و فعال عرصه فناوری، پهپادهای خود را در استرالیا به کار گرفته است.

به گزارش گاردین، وینگ که یکی از زیرمجموعه های آلفابت است، موفق شد گواهی اداره امنیت هوانوردی غیرنظامی استرالیا را برای فعالیت خود دریافت کند. از سال ۲۰۱۴ آلفابت که شرکت مادر گوگل محسوب می شود، فعالیت پهپادهای خود را به صورت آزمایشی آغاز کرد.

اما در حال حاضر فعالیت رسمی پهپادهای گوگل در این کشور اقیانوسیه آغاز شده است. گوگل برای آن که بتواند فرآیند آزمایشی را به خوبی انجام دهد با کسب و کارهای محلی برای تحویل غذا، نوشیدنی، قهوه و اقلام دیگر همکاری کرد.

البته این همکاری طی ۱۸ ماه گذشته صورت گرفته تا آزمایش بدون هیچ نقصی صورت گیرد. در طی ۱۸ ماه موفق شد ۳۰۰۰ قلم کالا را به مقصد تحویل دهد و این در نوع خود جالب توجه است.

به تازگی اداره امنیت هوانوردی غیرنظامی استرالیا تصمیم گرفت پس از انجام بررسی های لازم، گواهی رسمی وینگ را برای فعالیت قانونی پهپادهای آن صادر کند. در این بین فعالیت پهپادهای گوگل در آسمان شهرهای استرالیا آغاز شده و هیچ مسئله ای در انجام فعالیت ندارند.

شایان ذکر این گواهی با محدودیت هایی هم رو به رو بوده و گوگل باید تحت قوانینی عمل کند. برای مثال پهپادهای گوگل نباید برفراز جاده های اصلی حرکت کنند و فاصله مشخصی باید با شهروندان داشته باشند. زیرا در صورت به وجود آمدن حادثه ای، فاصله نزدیک پهپادها می تواند برای شهروندان خطرآفرین باشد.

به هر حال انتظار می رود این کمپانی بزودی مجوزهای لازم را برای فعالیت در سایر کشورها کسب کند. همانطور که می دانید برنامه تحویل اقلام توسط پهپادها یک تصمیمی بوده که سالهاست شرکت های مختلف از جمله آمازون روی آن کار می کنند تا بزودی این موضوع را عملی سازند.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − یک =