اخبارویژه

آشنایی با فرودگاه خاص نروژ

به گزارش وب سایت فلایت گلوبال، فرودگاه ها مکانی برای فرود هواپیماها هستند و با وجود آنها می توان شرایط را برای پرواز و به زمین نشستن هواپیماهای مختلف فراهم کرد. در این بین باید به فرودگاه منحصربفرد کشور سردسیر نروژ اشاره کرد.

فلیزلند فرودگاه بین المللی برگن کشور نروژ است که با کد اختصاری BGO و ENBR در منطقه هوردالند نروژ قرار دارد. بدون شک اگر بخواهیم به یکی از خاص و زیباترین فرودگاه های اروپایی اشاره کنیم، فلیزلند یکی از آنهاست.

این فرودگاه توسط گروه آوینور از مجموعه ای مرتبط با دولت نروژ مدیریت می شود. این فرودگاه تا سال ۱۹۹۹ توسط نیروی هوایی نروژ مورد استفاده قرار می گرفت اما پس از آن به فرودگاه مسافربری تبدیل شد که مدیریت و اداره آن برعهده دولت نروژ است. خطوط هوایی اسکاندیناوی موسوم به SAS و شرکت های هواپیمایی نروژ و ویدرو از جمله خطو هوایی هستند که پروازهای خود را از این فرودگاه بین المللی انجام می دهند. ترمینال های جدیدی در این فرودگاه ها بین سال های ۱۹۸۸ تا ۲۰۱۷ ساخته شده تا حمل و نقل مسافران با آرامش و آسایش بیشتری صورت گیرد.

گذشته از آن خطوط ریلی برگن به این فرودگاه گسترش یافته تا مسافران به سادگی بتوانند خود را به فرودگاه برسانند. از ویژگی های فرودگاه فلیزلند باید به موارد زیر اشاره کرد:

  • کافه ها و رستوران ها
  • اینترنت وای فای رایگان
  • صرافی و خدمات پولی و بانکی
  • فروشگاه ها و مراکز خرید
  • مرکز خدمات کودکان

با وجود هر یک از این امکانات مسافران فرودگاه فلیزلند می توانند تجربه سفری لذت بخش داشته باشند. در جهان فرودگاه های مختلفی وجود دارد که هر یک دارای ویژگی خاص خود هستند. فرودگاه فلیزلند نیز به نوبه خود یکی از بهترین فرودگاه های جهان از جمله اروپاست. به نوعی که آن را زیباترین و خاص ترین فرودگاه قاره اروپا می دانند.

این فرودگاه در دل یک محیط سرسبز قرار گرفته که اطراف آن نیز آب هایی در جریان است. ساختار جزیره ای منطقه فرودگاه فلیزلند آن را به یک موقعیت بکر تبدیل کرده است. بعید به نظر می رسد که بتوان به زیبایی محیطی این فرودگاه مانندی پیدا کرد.

برای رسیدن به این فرودگاه روش های مختلفی وجود دارد که از جمله باید به اتوبوس، تاکسی، قطار و اجاره اتومبیل اشاره کرد. در ادامه به هر یک را به صورت جداگانه شرح می دهیم:

قطار

اگر می خواهید با قطار به فرودگاه فلیزلند برسید کافیست خطوط ریلی بین Byparken و فرودگاه بین المللی برگن را انتخاب کنید. خطوطی که مستقیما شما را به این فرودگاه بین المللی می رساند. برای دریافت بلیط این قطار نیز کافیست اپ مخصوص Avinor Flights app را نصب کنید تا به صورت اینترنتی بلیط موردنظر دریافت شده و با آن سفری به این منطقه داشته باشید.

البته سفر نمی توان بیان کرد زیرا هدف از این خطوط ریلی رسیدن به فرودگاست و اگرچه محیط فرودگاه فلیزلند سرسبز و بسیار لذت بخش است، می تواند برای برخی از این نظر هیجان انگیز و حتی سفر محسوب شود.

تاکسی

روش دیگر برای رسیدن به فرودگاه فلیزلند استفاده از تاکسی است. مسافران با گرفتن تاکسی مستقیما می توانند به جلو درب فرودگاه برگن برسند. تمامی تاکسی ها برای محاسبه نرخ کرایه به تاکسی متر مجهز هستند و باتوجه به آن باید هزینه تاکسی را پرداخت کنید. با تاکسی ۲۰ دقیقه طول خواهد کشید تا از مکرز شهر به فرودگاه برسید.

اتوبوس

ایستگاه های اتوبوس مختلفی در فرودگاه برگن وجود دارد و به شما اجازه خواهد داد سریعتر به فرودگاه برسید. اگر شما می خواهید از فرودگاه به شهر برگن برسید می توانید از طریق ایستگاه اتوبوس اقدام کنید. فراموش نکنید که برای رزرو و اطلاع از برنامه زمان بندی و مسیر حرکت خدمات اتوبوسرانی می توانید به وبسایت فرودگاه برگن نروژ مراجعه نمایید.

اجاره خودرو

یکی دیگر از روش ها اجاره خودرو است. به کمک این روش می توانید به راحتی خودرو موردنظر را تهیه کرده و از فرودگاه به مرکز شهر رسیده یا به فرودگاه بروید.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − پنج =