اخبارویژه

آشنایی با فرودگاه بوردو

به گزارش وب سایت فلایت گلوبال، کشور فرانسه از فرودگاه های مختلفی بهره می برد اما در این بین می خواهیم شما را با فرودگاه بین المللی بوردو آشنا کنیم، فرودگاهی که نام دیگر آن مریگناک است.

این فرودگاه در میان فرودگاه های فرانسه به رتبه هفتم دست یافته و یکی از پررفت و آمدترین فرودگاه ها محسوب می شود.

تاریخچه فرودگاه بوردو

بوردو را می توان یکی از فرودگاه های هم سطح شارل دوگل فرانسه دانست و محبوبیت بسیاری بین مردمان فرانسه دارد. این فرودگاه باتوجه به تصمیم نیروی هوایی فرانسه در سال ۲۰۰۵ احداث شد. بوردو به سبب تصمیم دولت با تعطیلی موقت رو به رو شد و با تصمیمات مقامات مدنی کار دوباره ی فرودگاه برای پروازهای داخلی و خارجی از سرگرفته شد که تا به امروز به این شکل درآمد.

در این فرودگاه پروازهای مختلفی انجام می گیرد که از جمله باید به شهر پاریس اشاره کرد و همچنین به کشورهای شمال افریقا نیز پروازهایی دارد.

انواع پرواز در فرودگاه بوردو

در این فرودگاه می توان شاهد انجام پروازهای مختلفی نظیر باری و تجاری بود. همین امر در بهبود اقتصاد این منطقه نقش اساسی داشته و رشد اقتصاد این منطقه را به طرز چشمگیری افزایش داده است. بنابراین تاثیر اقتصادی این فرودگاه روی منطقه موردنظر از ۶۱۷۷ میلیارد یورو در سال عبور کرده است. چنین مبلغی برای یک منطقه در نوع خود قابل توجه محسوب می شود.

در حال حاضر بیش از ۲۰ شرکت هواپیمایی وجود دارد که با این فرودگاه همکاری می کند. کسانی که به جنوب فرانسه پرواز می کنند، بدون شک به این فرودگاه رجوعی خواهند داشت. البته در این فرودگاه فعالیت های مختلفی نظیر دوره های آموزش پروازی و خدمات هوایی از جمله ارائه هلی کوپتر برای پروازهای کوتاه برد هم صورت می گیرد.

ترمینال های این فرودگاه

در مجموع فرودگاه بوردو سه ترمینال دارد که شامل سفرهای خارجی و داخلی می شود. شرکت های هواپیماهایی متعددی هستند که در فرودگاه بودرو حضور دارند و از جمله باید به ایزی جت و ایرفرانس اشاره کرد. گذشته از آن باید به شرکت های خارجی نظیر ترکیش ایرلاین و لوفت هانزا نیز اشاره کرد که در این  فرودگاه حضور فعالی دارد. ترمینال های فرودگاه بوردو دسته بندی به صورت زیر دارند:

  • ترمینال A: در این ترمینال پروازهای بین المللی صورت می پذیرد.
  • ترمینال B: پروازهای داخلی و دو مقصده برای بوردو و پاریس انجام می گیرد.
  • ترمینال C: از دیگر ترمینال های جدا فرودگاه بوردو است و برای پارک هواپیماها مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی های فرودگاه بوردو

  • تعبیه شدن قسمت های مخصوص برای شارژ وسایل الکترونیکی
  • با داشتن مجوز خواهید توانست از قسمت های مختلف این فرودگاه عکاسی کنید
  • در تمام ترمینال های این فرودگاه، مراکز خدماتی برای راحتی مسافران فراهم آمده است.

روش های دسترسی به این فرودگاه

روش های دسترسی به این فرودگاه مختلف است. از قطار و تاکسی گرفته تا اتوبوس روش های دسترسی به این فرودگاه بین المللی جنوب فرانسه هستند. البته گفتنیست که هر یک از وسایل نقلیه مورد اشاره در مدت زمان کوتاهی شما را از مبدا به مقصد منتقل می کند.

براساس گزارش ها فرودگاه بوردو ۱۲ کیلومتر با شهر مریناک فاصله  دارد و سال ۲۰۱۷ نیز حجم نقل و انتقال مسافران آن به ۶ میلیون نفر رسید. حجم بالا مسافران این فرودگاه موجب شد تا هفتمین فرودگاه شلوغ فرانسه به شمار رود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 17 =