اخبارویژه

آخرین پرواز اولین فروند از هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ در جهان به مقصد موزه ی آریزونا

به گزارش فلایت گلوبال، شرکت هواپیمایی بین المللی Cathay Pacific به صورت رسمی اعلام کرد که هفته ی گذشته و در تاریخ ۱۸ سپتامبر سال ۲۰۱۸ هواپیمای تاریخ ساز خود را به موزه ی هوافضای Pima واقع در شهر Tucson در ایالت آریزونای آمریکا اهدا نموده است.

هواپیمای بوئینگ مدل ۷۷۷ متعلق به گروه Cathay Pacific اولین فروند ساخته شده از مدل خود در جهان بوده و اولین پرواز خود را در تاریخ ۲۴ ژوئن سال ۱۹۹۴ تجربه نمود. این جت قدرتمند و باشکوه تا سال ۲۰۰۰ به عنوان یک هواپیمای آزمایشی مشغول به فعالیت بوده و پس از آن به ناوگان هوایی گروه Cathay Pacific ملحق شده است. و حال پس از حدود ۱۸ سال خدمت به صورت کامل در ماه می سال جاری میلادی بازنشسته گردید.

طبق اخبار منتشر شده از سوی خبرگزاری CNN هواپیمای پیشرو تعداد ۲۰۵۱۹ پرواز را برای گروه Cathay Pacific با موفقیت تکمیل کرده است و مدت زمان این تعداد پرواز به رقم فوق العاده و باور نکردنی ۴۹۶۸۷ ساعت می رسد.

لازم به ذکر است که هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ گروه Cathay Pacific از این پس و به صورت دائم در کنار ۳۵۰ هواپیمای دیگر حاضر در موزه ی هوافضای Pima قابل مشاهده خواهد بود. شرکت هواپیمایی Cathay Pacific ابتدا در سال ۱۹۴۶ توسط دو فرد آمریکایی و استرالیایی تاسیس گردید. این گروه در حال حاضر حامل پرچم کشور هنگ کنگ بوده و از سال ۲۰۱۰ به عنوان بزرگترین شرکت حمل و نقل هوایی در جهان شناخته می شود. دفتر مرکزی گروه پیشرو در هنگ کنگ قرار داشته و قطب اصلی پروازهای آن نیز فرودگاه بین المللی هنگ کنگ می باشد.

در حال حاضر ناوگان هوایی این گروه مجهز به بیش از ۱۰۰ فروند هواپیما بوده به صورت روزانه حدود ۱۶۸ مقصد مختلف در ۴۲ کشور متفاوت را پوشش می دهند.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =