اخبارتکنولوژیویژه

ژاپن به دنبال جنگنده های جدید است

اداره تکنولوژی و لجستیک ارتش ژاپن همچنان به دنبال ایده های خاص برای جایگزینی هواپیمای Mitsubishi F-2 است.

یک مقام  رسمی ژاپن اعلام کرده است که در حال توسعه این هواپیما و احتمالا ساخت هواپیمای جنگنده جدیدی به نام F-3 هستیم و روند پیاده سازی این هواپیما را در بخش R&D پیگیری می کنیم.

رویترز اعلام کرده است منابع ناشناسی در ژاپن به آنها گفته است که هواپیمای جدید تلفیقی از F-22 و F-35 خواهد بود.این منبع ناشناس اعلام کرده است که ممکن است این هواپیما یک پرنده هیبریدی باشد.

مقام های رسمی ژاپنی این خبر رویترز را تایید نکرده اند اما اعلام کرده اند با همکاری انگلستان در حال تحقیق برای جنگ های آینده هستند که چه ابزارهای هوایی می توانند در آن جنگ ها مورد نیاز باشند.

توکیو چندین سال است به دنبال یک جنگنده جدید است و این جنگنده می تواند یک جنگنده کاملا بومی باشد و یا استفاده از تولیدکنندگان حال حاضر دنیا.

البته جنگنده حال حاضر ژاپن یعنی F-2 تا حد زیادی به جنگنده F-16 ساخت آمریکا دارد. در حالی که میتسوبیشی در حال ساخت F-35 در ناگویا ژاپن است این گمانه زنی ها به همکاری ارتش ژاپن با شرکت  اخلی می تواند ضربه ای مهلک بزند.

مقامات میتسوبیشی اعلام کرده اند که در حال حاضر جنگنده جدیدی را نیز به نام X-2 مورد آزمایش قرار می دهد و تا به حال ۳۵ پرواز موفقیت آمیز داشته است اما نمی توانند فعلا برنامه ای برای ارائه آن داشته باشند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − دوازده =