خطوط هوایی

ویرجین

ویرجین امریکا، (Virgin America) شرکت هواپیمایی آمریکایی است، که در سال ۲۰۰۴ توسط گروه ویرجین و مالک آن؛ ریچارد برانسون راه‌اندازی شد، ولی طبق قوانین ایالات متحده، افراد غیر آمریکایی نمی‌توانند مالکیت بیش از ۲۵٪ درصد از خطوط هواپیمایی این کشور را در اختیار داشته باشند، از این‌رو، تاسیس ویرجین امریکا، با مشکلات حقوقی مواجه شد و در نهایت، نخستین پرواز این شرکت در ماه اوت ۲۰۰۷ انجام گرفت.

شرکت ویرجین امریکا در حال حاضر روزانه به ۲۳ مقصد پروازهای مستقیم دارد. دفتر مرکزی این شرکت در شهر برلینگیم، کالیفرنیا قرار دارد و فرودگاه بین‌المللی سانفرانسیسکو، فرودگاه دالاس لاو و فرودگاه بین‌المللی لس‌آنجلس، قطب‌های این شرکت هواپیمایی به‌شمار می‌آیند. شرکت ویرجین امریکا در حال حاضر در ناوگان هوایی خود، دارای ۵۳ فروند هواپیمای جت مسافربری، از خانواده ایرباس ای۳۲۰ می‌باشد.

شرکت وی‌ای‌آی پارتنرز با در اختیار داشتن ۷۵٪ درصد از سهام ویرجین امریکا، بزرگترین سهام‌دار آن محسوب می‌شود، همچنین گروه ویرجین مالکیت ۲۵٪ درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد. این گروه مالک شرکت‌های هواپیمایی ویرجین آتلانتیک و ویرجین استرالیا نیز به‌شمار می‌آید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

همچنین ببینید

بستن