اخبارتکنولوژیویژه

ورود بزرگترین هواپیمای آب‌نشین جهان به بازار‌های بین‌المللی تا سال ۲۰۲۲+ تصاویر

گروه صنایع هواپیمایی چین از ورود بزرگترین هواپیمای آب‌نشین جهان به بازار‌های بین‌المللی تا سال ۲۰۲۲ میلادی خبر داد.

به گزارش فلایت گلوبال به نقل از اسپوتنیک، شرکت دولتی گروه صنایع هواپیمایی چین (آویک) روز گذشته اعلام کرد هواپیمای «ای جی-۶۰۰» ، که عنوان بزرگترین هواپیمای آب‌نشین (آبی-خاکی) جهان را در اختیار دارد تا سال ۲۰۲۲ وارد بازارهای جهانی خواهد شد.

مهندس هوانگ لینگ کای، طراح ارشد این هواپیما با اعلام این خبر گفت: نهایت تلاش ما این است که تا سال ۲۰۲۱ گواهینامه استفاده از این هواپیما را که مورد تایید مقامات است به مشتریان تحویل دهیم.

وی در ادامه افزود: هواپیمای «ای جی-۶۰۰» پیش از تحویل به مشتریان، قرار است پرواز آزمایشی دیگری از پایگاه تحقیقاتی شهر «ژوهای» (نزدیک ماکائو) به شهر جینگمن در استان مرکزی هیوبی چین انجام دهد. پس از آن، برای پرواز آزمایشی از روی آب آماده می شود. این آزمایش برای اواخر سال جاری میلادی برنامه ریزی شده است.

شرکت آویک، تولید هواپیمای «ای جی-۶۰۰» را در ژوئیه سال ۲۰۱۶ پس از هشت سال تحقیق درباره آن به پایان رساند. این هواپیما دسامبر گذشته اولین پرواز خود را از فرودگاهی در سواحل دریای جنوبی چین انجام داد.

هواپیمای «ای جی-۶۰۰» ابعادی مشابه یک بوئینگ ۷۳۷ دارد و با ۴ موتور توربوپاپ و وزن ۵۳ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم، از قابلیت سفر تا مسافت ۴۵۰۰ کیلومتری (۲۸۰۰ مایل) برخوردار است. بزرگترین هواپیمای آب‌نشین جهان ظرفیت حمل ۵۰ نفر را در ماموریت‌های امداد دریایی دارد. این هواپیما همچنین با توجه به قابلیت مقابله با آتش سوزی جنگل ها، می‌تواند در ماموریت‌های اطفای حریق در جنگل ها، در هر بیست ثانیه، ۱۲ تن آب بر روی منطقه بپاشد.

این هواپیما از توانایی برخاستن و فرودآمدن بر روی سطح آب و نیز خشکی برخوردار است و غالباً سرعت و مانورپذیری کمتری نسبت دارد.

پیش از این چند شرکت چینی سفارش ۱۷ فروند از این هواپیما را داده اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 15 =