اخبارویژه

قطر ایرویز کنفرانس جهانی یاتا در دوحه را برگزار کرد

در یک کنفرانس مطبوعاتی قطر ایرویز اعلام کرد کنفرانس جهانی انجمن یاتا را در دوحه پایتخت قطر برگزار کرد.

انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی، به‌اختصار؛ یاتا، سازمانی است فرامرزی، متشکل از شمار زیادی از خطوط هواپیمایی، که پس از جنگ جهانی دوم، در تاریخ ۱۹ آوریل ۱۹۴۵ در شهر هاوانا بنیان نهاده شد تا به حل پیش آمدهایی که بر اثر گسترش سریع حمل و نقل هوایی به وجود آمده بود، بپردازد.

انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی جایگزین اتحادیه ترافیک هوایی گردید، که بعد از جنگ جهانی اول در سال ۱۹۱۹ در شهر لاهه جهت حمل و نقل هوایی منظم، بنیان‌گذاری گردیده بود.

یاتا در واقع مانند پارلمان و شخصیت جمعی بیش از ۱۱۰ شرکت هوایی و نمایندگان آن‌ها در سازمان‌های بین‌المللی می‌باشد. یاتا انجمنی است غیردولتی، فرامرزی، غیرانحصاری و غیرسیاسی، با هدفی معلوم و امکان عضویت دلخواه در آن. یاتا در اموری نظیر: استاندارد کردن قیمت‌ها، بلیت‌ها، بارنامه‌ها و… فعالیت دارد.

۳۱ امین کنفرانس سالیانه اعضای یاتا با حضور وزیر حمل و نقل قطر از ۲۳ تا ۲۵ آوریل ۲۰۱۸ در دوحه در حالی برگزار شد این اتفاق اولین بار است در خاورمیانه و به میزبانی دوحه برگزار می شود و این نشان از جایگاه ویژه هواپیمایی قطر در بین اعضاء یاتا دارد.

در حالی که هجمه های سیاسی عربستان سعودی و متحدانش بر علیه کشور قطر همچنان ادامه دارد برگزاری چنین کنفرانسی با این اعتبار در دوحه نشان از اهمیت هواپیمایی و کشور قطر در صنعت هوایی دنیا و خاورمیانه دارد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =