اخبارحوادث

شرکت هواپیمایی لیبی بیش از دو میلیارد دلار خسارت دیده است

شرکت هواپیمایی لیبی روز شنبه اعلام کرد که درگیری های مسلحانه در این کشور سبب زمینگیر شدن ۱۵ فروند هواپیمای مسافربری و وارد کردن بیش از ۲ میلیارد دلار زیان به این شرکت شده است.

به گزارش فلایت گلوبال به نقل از تارنمای «لیبیا الاخبار »، شرکت هواپیمایی لیبی در بیانیه ای از هدف قرار گرفتن هواپیماهای این شرکت دولتی ابراز تاسف کرد و افزود:پنجشنبه گذشته نیز یک فروند هواپیمای ایرباس A320این شرکت در فرودگاه بین المللی معیتیقه طرابلس هدف قرار گرفت و آسیب زیادی به آن وارد شد .

این شرکت لیبیایی افزود: تاکنون سه فروند هواپیمای ایرباس A320 در فرودگاه های این کشور هدف قرار گرفته است که قیمت هر فروند آن ۹۷ میلیون دلار است.

بر اساس اعلام هواپیمایی لیبی، تاکنون یک فروند هواپیمای A318 به ارزش ۹۵ میلیون دلار ، دو فروند هواپیمای A319هر فروند به ارزش ۹۰ میلیون دلار ، دو فروند A321که هر فروند آن ۱۱۶میلیون دلار است، یک فروند ایرباس (۸۰۰/۳۰۰) که قیمت آن ۲۵۴ میلیون دلار است ، یک فروند ایرباس ۳۳۰/۳۰۰ به ارزش ۲۵۹ میلیون دلار و یک فروند ایرباس ۳۳۰/۹۰۰ به ارزش ۲۹۰ میلیون دلار آسیب دیده است.

لیبی از زمان سقوط حکومت معمر قذافی در سال ۲۰۱۱ دستخوش جنگ و ناآرامی است. این هرج و مرج باعث تقویت گروه های تندرو و تروریستی در این کشور شده است و داعش نیز با شکست های پیاپی در عراق و سوریه سعی در تقویت جایگاه خود در این کشور دارد.

اکنون دو دولت در لیبی وجود دارد: دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» در طرابلس که مورد حمایت جامعه جهانی است و دیگری دولت طبرق در شرق لیبی(دولت موقت) به ریاست «عبدالله الثنی » . ژنرال خلیفه حفتر فرمانده ارتش این کشور نیز شخصیتی قدرتمند و مورد تائید پارلمان لیبی است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =