اخبارسفرویژه

راهنمای گرفتن ویزای هلند

هلند یکی از کشورهای توریستی دنیا واقع در شمال غرب قاره ی اروپا است که مقصد مورد علاقه ی گردشگران زیادی است. پایتخت این کشور آمستردام نام دارد و جاذبه های گردشگری زیادی را در خود جای داده است.

سفر به هلند ملزم به داشتن ویزا است، اما برای اخذ ویزای هلند به چه مدارکی نیاز دارید؟ چطور باید قدام کنید؟ با این راهنمای سفارت هلند همراه ما باشید:

اطلاعات کلی از سفارت هلند

برای سفر به هلند باید ویزای هلند را داشته باشید.

آدرس سفارت هلند در ایران: تهران، خیابان دیباجی شمالی، خیابان ارغوان غربی، شماره ۶۰.

تلفن: ۲۳۶۶۰۰۰۰

فکس: ۲۳۶۶۰۱۹۰

ساعت کاری: ساعت کاری سفارت هلند برای خدمات مربوط به ویزا و اجازه اقامت روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۴ بعدارطهر و روزهای پنجشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱:۳۰ بعدازظهر است. اما این سفارت، در ۲۴ ساعت شبانه روز و در تمام روزهای هفته به صورت تلفنی پاسخگویی می کند.

چگونه می توان وقت سفارت هلند گرفت؟

برای اینکه بتوانید وقت سفارت بگیرید و یا هر کاری که از طریق سفارت باید انجام شود، باید از طریق آنلاین و با فرستادن ایمیلی به آدرسی که خود سفارت تعیین کرده است، اقدام کنید. دقت کنید که حتما ایمیل تان باید به زبان انگلیسی باشد و به ایمیل هایی که به زبان فارسی باشد، جواب داده نمی شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای هلند

بعد از اینکه ایملی فرستادید و از سفارت وقت گرفتید، در روزی که سفارت برای شما تعیین می کند باید به سفارت هلند رفته و مدارکی  که در پایین گفته می شود را حتما همراهتان داشته باشید. دقت کنید که مدارکی که مورد نیاز است و در پایین هم به آن ها اشاره شده است، نیازی به تایید دادگستری ندارند.

 • پاسپورتی که حداقل ۳ ماه از تاریخ ورود اعتبار داشته باشد و حداقل هم ۲ صفحه ی خالی داشته باشد.
 • عکس پرسنلی با سایز ۳۵ در ۴۵ میلی متر. این عکس باید رنگی با زمینه ی سفید و به صورت تمام رخ باشد.
 • ارائه ی شناسنامه، کپی های شنسانامه و ترجمه ی شناسنامه.
 • یک کپی از تمام ویزایی هایی که قبلا اخذ کرده اید (در صورت وجود)
 • شما باید بتوانید ثابت کنید که فقط دارید به قصد تفریح و گشت و گذار وارد خاک هلند می شوید و بعد از تمام شدن مدت مقرر، به کشور برمی گردید و برای اثبات آن لازم است تا مدارکی را ارائه دهید که شامل: مدرکی که نشان دهد شما در هتل اقامت دارید، مدرکی که مدت زمان سفرتان را نشان دهد، گواهی حساب بانکی که مهر و امضا شده توسط بانک باشد که این گواهی ها شامل حساب های جاری برای ۳ ماه اخیر برای نشان دادن گردش حساب و سپرده های بانکی اس که گردش حساب باید به زبان انگلیسی باشد. البته در صورت نداشتن گردش حساب می توان گواهی ای ارائه داد که فقط نشان دهنده ی موجودی باشد.
 • اصل و ترجمه‌ ی سند مالکیت با تائیدیه ی دادگستری
 • ارائه ی اصل و همچین ترجمه ای از مدارک شغلی که برای مشاغل مختلف متفاوت است. مثلا پزشکان لازم است تا پروانه ی مطب، پروانه ی دائم پزشکی و یا کارت نظام پزشکی شان را ارائه دهند.

برای وکیلان، ارائه ی پروانه وکالت کافیست.

افرادی که دارای شغل های دولتی هستند باید آخرین فیش حقوقی، حکم کارگزینی و نامه ای را ارائه بدهند که نشان دهنده ی میزان حقوق دریافتی، مدت زمان اشتغال، مدت زمان مرخصی و لیستی از بیمه شان باشد.

افرادی که دارای شغل های غیر دولتی هستند باید در شرکتی که کار می کنند، حتما گواهی اشتغال به کار را بگیرند و ارائه بدهند و به جز این مدرک، ارائه ی رزونامه رسمی این شرکت هم لازم است.

برای افرادی که بازنشسته هستند، ارائه ی حکم بازنشستگی و آخرین فیش حقوقی لازم است.

اگر برای خودتان کار می کنید و اصطلاحا خویش فرما هستید، حتما لازم است تا جواز کسب و یا آگهی تاسیس را ارائه بدهید، به طور کلی چیزی که نشان دهنده ی  این موضوع باشد و خویش فرماییتان را ثابت کند.

داشن آموزان و دانشجویان باید گواهی اشتغال به تحصیل ارائه بدهند.

 • گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه ی پر شده ی فرم های درخواست ویزا

هزینه ویزای آلمان

هزینه ی این ویزا برای افراد مختلف به قرار زیر است:

کودکان پایین ۶ سال: رایگان

کودکان بین ۶ تا ۱۱ سال: ۳۵ یورو

بزرگسالان: ۶۰ یورو

چند نکته از سفارت هلند

قبل از این که بخواهید اقدام به دریافت ویزا از سفارت هلند کنید باید که چند نکته را زیر نظر داشته باشید، دانستن این نکات به شما کمک می کند تا بتوانید راحت تر ویزایتان را بگیرید.

 • برای این که بخواهید ویزای توریستی هلند را بگیرید باید حتما خودتان در سفارت حاضر باشید. این به آن معناست که شخص دیگری نمی تواند این کار رابرای شما انجام دهد.
 • برای اینکه بتوانید ویزای هلند را بگیرید، باید حداقل ۳ ماه صبر کنید به این معنا که نزدیک ترین زمان برای اخذ ویزای هلند ۳ ماه است.
 • سعی کنید حتما همه ی مدارکی که به آن ها اشاره شد را همراهتان حاضر داشته باشید به خصوص در روز وقت سفارت، و اگر توانستید هم حتما سایت سفارت هلند در ایران را بازدید کنید چون قوانین سفارت زود به زود تغییر می کند که البته این مورد بیشتر در انواع دیگر ویزا دیده می شود. در صورت یکه هر گونه کم کسری ای در مدارک ارائه شده بداشته باشید، نقصی مدرک می خورید و مجبورید دوباره درخواست ویزا بدهید.
 • در روز وقت تعیین شده که به سفارت رفتید، بهتر است هیچ وسیله ی اضافه ای همراهتان نبرده باشید.
 • در جریان باشید که مدارکی که در بالا گفته شد، همگی پیش سفارت هلندی می مانند.
 • بهتر است یک کپی از تمام مدارک دست خودتان هم باشد.
 • کپی مدرک هایی که لازم است را نمی توانید در هر شکل و اندازه ای تهیه کنید. کپی از مدارکی که قرار است تا تحویل سفارت داده شوند حتما باید در برگه ی a4  باشد.
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =