اخبارخطوط هوایی

تعزیرات حکومتی در مسأله قیمت بلیط هواپیما وارد شود

جمشید جعفرپور، درباره افزایش زیاد قیمت پروازهای داخلی و تاثیر آن بر جامعه و کمتر شدن این نوع پرواز گفت: سوءاستفاده از مصوبه آزادسازی نرخ بلیط پروازهای داخلی منجر به تخلف شرکت‌های هواپیمایی در قیمت‌گذاری بلیط‌ها شده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این مساله سقف قیمت‌گذاری رعایت نمی‌شود. یک ضرورت جدی در این حوزه از سوی سازمان هواپیمایی، سازمان تعزیرات حکومتی و وزارت راه و شهرسازی بر قیمت‌گذاری شرکت‌ها لازم است.

وی با بیان اینکه عدم‌نظارت باعث بروز هرج و مرج در قیمت‌گذاری بلیط پروازهای داخلی شده است، گفت: عدم‌وجود نظارت جدی بر قیمت بلیط پروازهای داخلی باعث این نوسانات شده است.

جعفرپور بیان کرد: این شرکت‌ها در ایام خاص و پرتردد قیمت‌ها را به‌گونه‌ای غیرمعقول افزایش داده و هم‌میهنان را در تهیه بلیط و ترددهای بین شهری دچار مشکل کنند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: هزینه‌های سنگین دولت جهت تجهیز ناوگان هوایی کشور باید امکان تردد هوایی را در دسترس اقشار مختلف جامعه قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه افزایش قیمت پروازهای داخلی امکان استفاده از حمل و نقل هوایی را در اختیار یک گروه خاص قرار می‌دهد، گفت: نتیجه افزایش قیمت بلیط‌ها این است که امکان تردد هوایی تنها برای اقشار ثروتمند فراهم می‌شود و ناوگان هوایی باری از میزان تردد زمینی که امکان خطرات جانی بیشتری را برای مردم ایجاد می‌کند، برنمی‌دارد.

نماینده مردم لارستان،‌خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی گفت: دلالان و گروه‌های قدرتمند غیررسمی نقش زیادی در افزایش قیمت کالاها و خدمات اساسی مورد نیاز مردم دارند. او همچنین تاکید کرد: ضروری است دستگاه‌های مسئول عزم جدی در برخورد با این گروه‌ها داشته باشند تا مردم در جهت تامین رفاه اجتماعی خود دچار مشکل نشوند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 5 =